obrtaji E46 320d (2004)


Recommended Posts

U pitanju je 320d (2004) automatik

Kad idem u D i priblizavam se recimo semaforu, pustim gas, obrtaji padnu na onu normalnu crtu ispod 1 (na obrtometru), a onda samo od sebe skoci na 1.5 pa se opet vrati na 1 pa tek kad auto stane u mestu smiri se na normalu....

protokomer ili nesto drugo?

Link to post
Share on other sites

sa razlicitim gumama bi mu se palila kontrola proklizavanja i auto bi u krivinama bio poprilicno los. ovo je na pravcu i ne rece covek da se pale lapmice vec da samo dize i spusta obrtaje.

mada mi nije bas najjasnije sta se tacno desava. kako auto krece sa mesta? sta se desava kad polako kreces i pun gas? kick down? ima li jos nekih simptoma?

Link to post
Share on other sites

Ma nema veze sa tockovima kod mene su iste dimenzije i napred i nazad. Kad radi na leru, obrataji su na normali, ubrzava sve OK, kick down radi kako treba, ma sve u redu.

Ali recimo vozim u D i priblizavam se semaforu i otpustim papucicu gasa, i obrataji umesto da padnu na onih 800 otprilike koliko rade u leru, oni padnu na 1000 pa se sami dignu bez da dodajem gas na 1500 i tako sve dok auto ne stane u mestu. Kad stane u mestu onda se umire na normali tj. na 800. Dakle, pri usporavanju kad se skine noga sa gasa, umesto da padnu obrtaji na 800 oni se sami dizu i spuistaju od 1000 do 1500 nekoliko puta....

Link to post
Share on other sites

U pravu si, svaka cast na dijagnozi. Probao sam da ga zaletim i onda pustim gas, al ubacim u N. Tada nema setanja obrtaja, dakle definitivno kad je u D i pusti se gas, automatski menjac odradjuje saltanje u nize brzine, pa se to vidi na blagom dizanju i spustanju obrataja...

Hvala druze

Link to post
Share on other sites