Pokazivac goriva temperature i potrosnje...


Recommended Posts

Naime izjutra ili kad se auto ohladi cim mu dam kontakt skala od goriva bilo da pokazuje pola rezervara benzina ili manje (koliko ima benzina u njemu) ne znam koliko kada startujem motor pada do kraja i upali se lampica za rezervu,isto tako za temperaturu ode sa onoga plavog polja do kraja u crveno...To se desava dok se auto ne ugrije pa kad stanem izgasim ga i opet upalim pokazuje pravilno ostatak goriva i temperaturu.Sto moze biti uzrok ovome? B)

Link to post
Share on other sites

Meni se slicno desava na kocki,kad je ispod nule napolju pokazuje mi da sam na rezervi,iako ima recimo pola rezervoara. Kad se auto zagreje,pokaze mi normalan nivo goriva. Negde sam cuo da se zaledi plovak,tj. voda u gorivu koja je u/na/oko plovka. Mozda je taj neko lupio,jer ne znam uopste kako izgleda cela ta stvar u rezervoaru,al tako sam cuo.

Link to post
Share on other sites

Meni se slicno desava na kocki,kad je ispod nule napolju pokazuje mi da sam na rezervi,iako ima recimo pola rezervoara. Kad se auto zagreje,pokaze mi normalan nivo goriva. Negde sam cuo da se zaledi plovak,tj. voda u gorivu koja je u/na/oko plovka. Mozda je taj neko lupio,jer ne znam uopste kako izgleda cela ta stvar u rezervoaru,al tako sam cuo.

Ma nema sanse da je zbog toga inace i kad su srednje temperature ne mislim da ledi opet se to desava...

Link to post
Share on other sites

Predpostavljam da vozis dizel, jer je to kod njih nesto pa skoro normalno.

Meni je auto parkiran stalno uzbrdo, kada ga upalim pokazuje rezervu, ali kada se ugreje vrati na normalnu kolicinu. Kada ga ostavim parkiranog na ravnom, onda je sve ok.

Nemoj se oko toga mnogo uzbudjivati, jer neces sigurno ostati bez goriva ako pratis kilometrazu.

Ah da, da ne zaboravim. Pored ovoga ima jos jedna stvar vezana za dizele, a to je da dok je vruc pokazuje da ima oko 15-18l i mozes preci gomilu kilometara kazaljka stoji na toj kolicini ili se lagano spusta. Kada ga ugasis i ohladi se, pokaze ti pravo stanje rezervoara.

Ne cudite se sto kazaljka odjednom padne.

Znaj jos da kada ti se upali lampica, u rezervoaru imas izmedju 5-8l nafte.

Link to post
Share on other sites

Vozim benzinac i isto mi se desava ovo sa uzbrdicom i da se vozim,a da kazaljka ne pada pa kad ugasim i ponovo upalim pokaze pravo stanje. Navikao sam i uvek znam pravo stanje u rezervoaru,mada moram da priznam da me uzasno nervira,ali izgleda da mu nema leka. A zna li neko zasto se to zapravo desava,voleo bih da cujem neko logicno objasnjenje?!

Link to post
Share on other sites

Predpostavljam da vozis dizel, jer je to kod njih nesto pa skoro normalno.

Meni je auto parkiran stalno uzbrdo, kada ga upalim pokazuje rezervu, ali kada se ugreje vrati na normalnu kolicinu. Kada ga ostavim parkiranog na ravnom, onda je sve ok.

Sto se tice uzbrdice, mislim da se merac goriva u rezervoaru nalazi u prednjem delu rezervoara i kada se parkirate uzbrdo svo gorivo predje u zadnji deo i jednostavo merac pokazuje malu kocicinu goriva st je i logicno. Zato nikada nemoj da pratite stanje u rezervoaru na uzbrdici i nizbrdici vec iskljucivo na ravnom.

Link to post
Share on other sites

Vozim benzinac i isto mi se desava ovo sa uzbrdicom i da se vozim,a da kazaljka ne pada pa kad ugasim i ponovo upalim pokaze pravo stanje. Navikao sam i uvek znam pravo stanje u rezervoaru,mada moram da priznam da me uzasno nervira,ali izgleda da mu nema leka. A zna li neko zasto se to zapravo desava,voleo bih da cujem neko logicno objasnjenje?!

Pa jednostavno, plovak ti nije kao onaj ribolovacki pa na svaki talas skace, jer kada bi bilo tako onda bi ti pokazivac skakao non-stop gore, dole, tj, registrovao bi svako pomeranje plovka, tacnije, kada god bi naisao na neku neravninu na putu ili pri kocenju.

Pokazivac dobija signal od plovka, ali prikazuje samo ono sto mu plovak najcesce salje.

Link to post
Share on other sites

Evo kako je to covjek u detalje objasnio,istina ja to jos nisam isprobao (nema se vremena) al jedno od ovoga mora upaliti

http://www.bmwclubmontenegro.com/forum/ind...p?showtopic=132

ovde te niko nerazume,imam ist problem,,sto se tice rezervoara i te skale kvar je plovak a sto se tice temperature i meni stalno pada i penje se,samo sto i dalje neynam sta mu je,kayu da je problem u

,sad ko zna,ince i je vozim 318 e36

pozdrav

Link to post
Share on other sites