Recommended Posts

opet ja :) problem je u tome sto kad izgasim auto,izvadim ful ili sipkicu za mjerenje ulja pokazuje ispod minimuma,znaci izvadim ful obrisem i opet provjerim ono je skroz ispod minimuma tek posle 6,7 sati lezanja na ful pokaze da je ulje na maximumu..to mi ne izgleda normalno jer npr kad sam imao kockicu mogao sam odmah da provjerim ulje ili npr posle sat vremena lezanja...inace je ulje zamijenjeno i usuto 6.5l sa filterom...

Link to post
Share on other sites

nije,kataloski mu je 6.5 sa filterom...problem je u tome sto mi je ulje na fulu uvijek ispod minimuma sem kad se auto ne vozi otprilike 6,7sati i onda ga izmjerim i stoji kod max

Link to post
Share on other sites

Vazda se ulje merilo kada je motor hladan, upravo iz razloga sto to ulje podmazuje motor.Ulju je potrebno vreme da se slegne u karter. Ne znam zasto bi merio ulje u motoru koji je tek ugasen. Sacekaj da se motor ohladi izmeri ulje, ako je nivo ok nemas razloga da brines.

Link to post
Share on other sites

U pravu si ali problem je u tome sto auto uvece parkiram i ujutro kad provjerim ulje ono je na max i onda ful ocistim vratim ga i opet ga izvucem da opet provjerim i ono pokazuje ispod minimuma,znaci ja izmjerim ulje na hladan motor ali cim ocistim ful,vratim ga i odmah opet provjerim on pokazuje ispod minimuma i to me zbunjuje.......

Link to post
Share on other sites

Fali ti ulje, a to prvo vađenje merača, pa zadržalo se ulje na meraču. Izvadiš merač , obrišeš merač, vratiš merač, izvadiš opet merač i proveriš.

Link to post
Share on other sites

Ljudi ja uvece kad parkiram auto izvadim ful,ocistim ga i vratim...ujutro provjerim ulje ono je kom max,odmah ocistim ful vratim ga pa ga opet izvucem i on pokazuje ispod minimuma....

Link to post
Share on other sites

Fali ti ulje, a to prvo vađenje merača, pa zadržalo se ulje na meraču. Izvadiš merač , obrišeš merač, vratiš merač, izvadiš opet merač i proveriš.

Link to post
Share on other sites

ne logicno mi je da je do ulja jer on mora na ful da pokaze kad je hladan isto a ne prvi put na max a posle 1sekunde pokaze ispod minimuma,ulje je bmw high power special oil sae 10-40 mada koje god ulje da uspem mora da pokaze na ful isto,ne moze biti do ulja sigurno

Link to post
Share on other sites

e ne znam vise kako da vam objasnim....znaci parkiram uvece auto,ujutro izvadim ful ono na max zatim obrisem ful pa opet izmjerim ono ispod minimuma,opet obrisem ful,vratim ga i ne palim auto do sjutra ujutro i onda izvadim ful i ulje na max opet ocistim vratim ono ispod minimuma....to je stvarno fenomen

Link to post
Share on other sites

ne meris dobro ;)

posle 6 sati ne paljenja motora, ulje se slilo i sa meraca, i prvi put kad ga izvadis pokazuje koliko ima, a ako ti odmah posle toga pokazuje drugacije, znaci da nisi vratio merac do kraja ili tako nesto...

Link to post
Share on other sites

to je onda jedino na moje auto :) po tvome miki meni hvali ulja...ne moze ulje koje pokupim sa zida rupe da bude tako ravnomjerno podjeljeno skroz oko maximuma tj da ful bude tako ravnomjerno popunjen do max

Link to post
Share on other sites

prvo, ulje ne moze da ti hvali, nego da ti fali ;)

a drugo, nesto ti ne radis kako treba, polusintetika se slije u karter posle minut-dva, nek bude i 5 minuta, i tad vec mora da ti pokazuje pravu meru, a ne posle 6 sati..

Link to post
Share on other sites

Vidi ugasis auto i cekaj jedno 10-tak min da se to slije dole, jer nivo ulja ne moze da oscilira dok je auto ugasen, znaci nesto ne radis kako treba! Sacekaj 10 min, izvadi merac, nemoj ga ni gledati, obrisi i zabi ga do kraja izvadi i pogledaj. To ti je to

Link to post
Share on other sites