Recommended Posts

jasno mi je to oko brzine i svega ostalog ali sam primetio da je dosta njih menjalo turbine oko 130 000 km u italiji jer mi je namera da ga uvezem iz italije,mislim na 320 d

Link to post
Share on other sites

jasno mi je to oko brzine i svega ostalog ali sam primetio da je dosta njih menjalo turbine oko 130 000 km u italiji jer mi je namera da ga uvezem iz italije,mislim na 320 d

Kvar na turbini se pretezno desava zbog neredovnog i nepravilnog odrzavanja i servisiranja automobila. Odmah posle grubosti i nemarnosti vozaca prema automobilu jedan od najvecih uzrocnika je separator uljanih cestica, koji se zasiti i nedozvoljava motoru "da dise" pa onda zbog pritiska (koji nije toliki da pali lampicu za pritisak) ulje flisuje na lezaju i osovini turbine (inace turbina koristi ulje iz motora da hladi i podmazuje lezaj i osovinu), italijani su inace temperamentni i grublji prema svojim automobilima, tako da svaki auto iz italije treba dooobro pregledati i ispitati pre kupovine. Ako vec biras takav auto i ako uz njega ide servisna knjizica (koju nazalost mogu da naprave bez problema danas), ne bi bilo lose da je istorija servisa upisana u njoj, a po pecatu servisa mozes na internetu proveriti da li je to stvarno ovlasceni servis (ne kazem da neovlasceni servisi ne rade dobro, medjutim ako je auto servisiran kod ovlascenih nema preterane brige).

Na kraju, moj savet ti je da nadjes nekog ko se razume u auto-mehaniku i ima dijagnostiku, platis mu i lepo odete da covek pogleda auto, provoza, prikljuci na dijagnostiku, procita parametre (pritisak turbine pri ler i visim obrtajima, protok goriva itd.). Ja sam coveku sa Kanarevog brda dao 3 hiljade, dosao lik, prikljucio, provozao, rekao sta fali, evo proslo 5 meseci i sve sto mi je on prvog dana (bez kanala, samo pregledom i voznjom) zakljucio, sve je tako.

Link to post
Share on other sites

hvala za objasnjenje a da se Predestavim Ja sam iz Bg-a i pozdravljam sve i imam 150 kg i alkoholicar sam :pleasantry:

AHhahahaahhaahhaha reci koje predstavljanje :))) dobro dosao

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.