e30 i 17 felne


Recommended Posts

Na mom Bmw-u su fabricke, ali skracivane opruge, a skoro sam stavio 17ice felne, pa mi sad napred kad namotam volan guma zakaci i guli ivicu ruba, a pozadi zakacinje ako ga malo opteretim i predjem preko neke rupe. Da li neko zna ili ima slike kako stoje 17 sa stock oprugama ne skracivanim i da li bi sa njima zakacinjalo napred i nazad?

Link to post
Share on other sites

Jel si licno proveravao ili si vidjao negde? Ne znam koliko su ove moje skracivane, ali mi se cini da su bas dosta, a ove druge koje imam su mi skroz stock. Ne znam koliko ce da se ispresuju kad ih stavim na auto.

Link to post
Share on other sites

Nema to veze sa oprugama, ili ti ne odgovara et ili ti je previsok profil gume, a ako je bas tako kako kazes onda je oboje u pitanju

Verovatno je tako, al mo bolesno stoje. Kad sam ih probao, morao sam da uzmem, pa makar ne vozio nikog pozadi :D

Link to post
Share on other sites

i ja sam imao problem sada zimi sa gumama -.- uzeo sam pogresne,pa su mi napred kad skrecem kacile rub i morao sam da dignem prednji deo dok ne dodje lepse vreme da vratim letnje

Link to post
Share on other sites

7.5j i usko je 205, 215 je ravna sa ivicom felne.

Na 7,5j ti je idealno 205, i ako stavis odgovarajucu dimenziju guma nece ti kaciti ni napred ni nazad , ma koliko da je spusten. A sto se tice kacenja felni , pa to moras sam da vodis racuna i o rupama i o ivicnjacima ili 14-ka i pun gas. Navikni se na to da ako hoces nesto da dobijes da neceg moras da se odreknes.

Link to post
Share on other sites

druze nadji me po plani ili preko kluba,imam fabricke opruge,moje, ja sam na h&r crvenim (extra su), pa ako hoces da se dogovorimo,imam i dobar spojler sa diodama,meni ne cuci sa 14 felgama...

Link to post
Share on other sites

Kako mislis da resis oprugama to sto ti kaci guma za podkrilo kad namotas?

tako sto ce da ga odignu malo. Meni ne kaci uvek, samo kad se sabije amortizer i opruga, odnosno kad namotam vise od pola i pri tom penjem tocak na vislji teren. Kad je ravan teren nemam nikakvih smetnji.

Link to post
Share on other sites

moja kocka je bila mnogo niza od tvoje al mi je samo ponekad kacila

kad je bas natovarena gume su bile 225 35 17

posle sam stavio 215 45 i nisam imao problema

Link to post
Share on other sites