Recommended Posts

sta moze biti pa sta moze biti, vec 4 stranice ljudi te krste a ti prdiš....

treba motor otvoriti i odluciti sta dalje ili kontaktiraj vidovitu branku u vecernjem terminu....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

ljudi poz svima evo i ja da se prikljucim posto imam isti problem sa 520i.prvo mi se pojavljivao gust sivi dim samo kada je nizbrdo parkiran ili nastranu nagnut.onda je pocelo nekada i ujutru pa sad nekada cisto prvo pocne nemirno raditi pa udari dim pa nema ga nikako narednih lupam 100km.ulja mi je potrosio 1L na 3000km.na dijagnostici mu izbacuje greska na 1,2,5 i 6 cilindru,premasna smijesa.

Link to post
Share on other sites

e a znate sta sam sinoc uradio,gore na motoru ispred cepa gdje se sipa ulje ide jedno plasticno crijevo kao liber ja mislim,i ja uzmem otkacim ga i auto zatrokira i nesto zalupa ugasi se,ja sam onda malo duvao u to plasticno crijevo(neznam ni sto,ali eto)cisto iz radoznalosti i dole se culo nekakvo burlanje kao da duvam u ulje,a na mjeracu mi je bas spao nivo.kasnije posle par verglanja upali i lijepo pali ali ljudi takav dim izlazi da nisam nesto jos tako vidio.radio je 10 min i nesmijem vise.sad neznam da li nisam sa tim burlanje negdje nalio ulja,pa da sacekam da odgori ili sta?

Link to post
Share on other sites

Sreca sto nije neka patka bila ispod haube, inace bi je dunuo :D

Gde ti to pade na pamet :D

Ako je 125kw verovatno je onda to motor m54b22

Otprilike da si duvao u regulator pritiska, ne verujem da si napravio neku veliku glupost :)

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/520i-M54/LHD/M/2002/january/browse/engine/crankcase_ventilation_oil_separator/

Najbolje da se hilznuje, mislim da samo hilznovanje kosta 100-150e

Link to post
Share on other sites

e na ovoj slici br 2 sam skinuo sa osiguraca i odozgo bezveze dunuo.i sd nenzam sta da radim.a on mi je prije ponekada znao da izbaci zavjesu dima koja je bas,bas ruzno vidjeti.a sta je ljudi sad na ovoj slici ccv ventil.jer kod mene kad odvrnem cep od ulja auto zatrokira i nekada se i ugasi.ja i sta je to najtacnije hilzovanje?

Link to post
Share on other sites

Koliko znam,125kw imaju 2.5 motori,imao sam e34 i slican problem,jednostavno je skinuta glava,zamenjene gumice na ventilima i bilo je sve ok posle toga,sto se tice potrosnje ulja negde sam procitao da je sledeca sema za izracunavanje,sabere se koliko automobil potrosi benzina na 1000km a ulja bi trebalo da potrosi 0,2-0,5% od toga,primer:1000km-100l benzina,znaci ulja 0,2-0,5l,da li je to puno ili ne ne znam,tako pise jbg

Link to post
Share on other sites

Nisu gumice, pre 1.500,00km sam radio motor. Inace i moj auto je e39 M52b20. Hilznovanje ti ne gine ili drugi blok. Ja moj hilznovao 175e delovi u BMW-LINE-u.Ja prezadovoljan, do sad nije potrošio ni kap ulja.

Link to post
Share on other sites

e ovako,da se javim posto sam rijesio problem sa mojim e39 520i pa ako se neko nadje u ovome da zna.99 posto ljudi su mi govorili i neki majstori sto sam im tjerao da treba otvarati motor 100 posto su gumice ili u najgorem otisao neki cilindar medjutim negdje mi je drug procitao za seperator uljni para odnosno onaj neki CCV ventil i samo smo ga zatvorili i zablokirali posto je on meni ostao otovren i srkao je cisto ulje ubacivao i iz auspuha je kapljalo a dim neopisiv,sad super sve.taj ventil sam narucio i cekam da mi stigne da ga ja ipak promjenim ali i ovako je dobro ne dimi ni malo a ulje super ne pomjera se.a sve mi je se to pocelo pomalo desavati nekada kad ga parkiram u brdu lil nakrivo pa onda u voznji dok stojim na semaforu.nemate pojma koliko mi je zadalo muke to govanece od 15,20 eura.pozz svima

Link to post
Share on other sites

ha ha,tamo sam ti na profilu i ja to napisao,za separator,iskreno,pitao sam majstora sta bi to moglo biti,jer se i meni desilo na proslom autu,u svakom slucaju super sto je to u pitanju,mislim nije veliki a samim tim i skup kvar,pozzzz i srecno

Link to post
Share on other sites