Recommended Posts

Pitanje? Pre par dana zamenim viljuske na oba tocka zajedno sa silenima. Pri povratku kuci auto je poceo da baca levo-desno kao lud na neravninama skoro da ne moze da se kontrolise volan. Vratim se ja u servis gde su mi menjali viljuske i silen blokove i kazem koji je problem a oni odgovore da odem na centriranje trapa jer posle zamene viljuski se to i radi. Rekoh ajde da uradim centriranje trapa mozda ce da bude bolje, i bolje je malo mada nije to to. Primtio sam kad se npr.penjem na ivicnjak i kad je teret auta na tom tocku volan se sam smota na tu stranu, bas treba da se cvrsto drzi. A da, sada dok vrtim volan u mestu ili dok sporo vozim i skrecem cini mi se da se servo pumpa bas dosta cuje onako zuji dok god motam volan. Mozda sve ovo tako i treba a ja se malo opterecujem ovim kolima. Sta mislite? Ima li neko odgovor na ovo? Hvala.

Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da kazem da sam viljuske menjaou Nisu, naselje komren, Rujnicka 23, Servis se zove Radijus, vlasnik je Nesa 063/421589, i mogu da vam kazem da su vrlo dobro opremljeni (zamena obe viljuske i silena trajala je pola sata) i profesionalni, imaju sve delove za bmw sto se tice trapa, i nisu nimalo skupi (zamena obe viljuske i silena me je kostala 120e). Pa ko je iz Nisa i treba mu ovakav servis eto mu preporuke.

Link to post
Share on other sites

Nemoguce da niko ne zna da li servo treba malo da se cuje tj. da zuji kad se volan mota ili ne treba da se cuje nista. ponavljam zuji samo kad motam u mestu i u voznji pri sporoj voznji kad se skrece.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Provalio sam da se volan ne cuje spolja vec unutra. Ima onako neko elektricno zujanje dok se vrti

imam isti problem , kod mene se necuje servo .ali isto baca na neravninama i na ivicnjacima ..

sredio sam trap isto kod neše .i opet isto.

Link to post
Share on other sites