Recommended Posts

Ok,iz naslova vidite sta vozim,nije nista budzeno,niti patim da imam 300 konja pod haubom.Imam m10 motor koji bar za sad radi kao sat,sa obzirom da ga vozim tek 3 meseca.Klasika,karburator varijanta sa ugradjenim plinom.Lik od kojeg sam ga kupio ima drugi bmw,tako da mu je ovaj stajao punih 7 meseci,tehnicki je odrzavan i skroz sam zadovoljan,ali je bio estetski prilicno zapusten kad sam ga kupio,pa se iskreno nadam da cu ovde dobiti neku dobru ideju kako da ga malo picnem i sredim da izgleda kao lutkica.Vise me interesuje kako da ga odradim estetski,nego da mu diram motor.Ok,mozda nesto sitno oko motora ali ne previse,jer zelim auto ciji ce motor preci sto vise kilometara,sa obzirom da godisnje prelazim vise od 20000km.

Link to post
Share on other sites

Ok,evo i slikica.Za sad nemam bolje i malo su starije,jedno 2 meseca,al ok,nadam se da cu dobiti koji koristan savet :rolleyes:

Fotografija0031.jpg

Fotografija0026.jpg

Fotografija0025.jpg

Fotografija0024.jpg

Fotografija0023.jpg

Ima tu jos sto sta da se poradi,sledece mi je da zamenim prednji vezni lim,posto je koliko ja vidim bio udaren,pa malo vuce levo krilo i branik,sto naravno ruzno izgleda.Svaki savet je dobro dosao :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Jeste,naveo sam da je v.lim udaren i ispravljan sa prednje leve strane.Josa sam pocetnik,pa se ne snalazim sa svim izrazima,sta je MT1?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

E drugari,da prvo zahvalim svima onima koji su me odgovorili od prodaje kockice i kupovine drugog auta.Dosta toga sam odradio,neke sitnice se jos privode kraju,ali u globalu,ja licno sam zadovoljan.Deo enterijera izmenjan,kompletan nov auspuh od grane uradjen za sta je zasluzan batasportauspuff ( http://www.batasportauspuff.co.rs/ ),komplet servisiran plin,posto me je punih 5 meseci zezao komp i elektornika,popizdeo sam i izbacio ELEKTRICNI KARBURATOR i sve preradio na manuelni 2.0,znaci komp eliminisan,znam da ce me neko osuditi zbog ovoga,ali ja sam prezadovoljan,masina ide kao zver,zamenjeni novi hladnjak,visko i farovi,kocnice sredjene,uradjen redovan servis.Posebne pohvale nasem bmw E30 drifteru koji je odradio jedan deo posla i snabdeo me sa dobrom kolicinom delova.

Ono sto je odradjeno,utroseno i placen rad majstora:

1.Servis plina i karburatora - 135e

2.auspuh - 120e

3.prednja sedista,hladnjak,farovi,servo,visko,difuzor,kaseta,zadnja ploca iza zadnjih sedista,kilometar sat,maska oko sata,posuda za pranje stakala - 190e

4.plocice i pakne - 50e

5.ulje valvolin 15-40,ulje za menjac i diff,filter ulja,klinasti kais,antifriz,razvodna kapa i ruka,kablovi,svecice - 110e

6.majstori,sminka,potroseno gorivo ( posto sam sve radio u NS ) - 100e

Sve u svemu,ja sam prezadovoljan,a slike slede uskoro :pleasantry: :preved: :e30:

Link to post
Share on other sites

Servis za moj karburator na opel kadettu 1.2 pre 2 god je kostao 100e tako da mene ne cudi ta cena od 135e ... Super je auto i da se lepo navozas sa njima ne da ga prodajes!!! :preved: :lol:

Link to post
Share on other sites

auuuu , istina je da jaaaako dugo nisam vozio karb , ali nisam ni sanjao da servis toliko kosta , ja se izvinjavam

Konkretno,komplet plin odradjen ( membrane,filter,ventili,creva ),moj karburator skinut ( ispravan i verovatno ce na prodaju ),eliminisan komp,stavljen nov karburator,nove dizne,novo kuceste filtera,nov filter,preradjen automatski sauk da radi preko temperature vode,zamenjena sajla gasa i sve to lepo ustelovano.Testiran auto nakon toga,ide mnogo bolje,startniji je,bolje prima gas,preracunata potrosnja ( sto mi niko nece verovati ) 9.1l plina na otvorenom putu.Licno mislim da 135e i nije puno para za sve ovo.A za sve one koji imaju problem sa plinom i ubrizgavanjem,moja topla preporuka servis "Danji' u Novom Sadu.

Link to post
Share on other sites

ok..ok...Stevane sve si nam objasnio....ajd se sad vrati na temu :)

ok ljiljo,ne bih bas tebe da razljutim,a i tebi ne trebaju zecice,mozda neki zekan,ko zna hehe :pleasantry: salim se :D pa kad je tako,aj da mi resite onda i poslednju dilemu,posto sam sve lepo sredio kako sam hteo,ali mi jedna stvar i dalje bode oci.posto je moj hladnjak bio los,nabavio sam isti i zamenio ga.posle zamene kazaljka pokazivaca temperature mi stoji za debljinu 2-3 kazaljke iznad pola.popizdim,nabavim jos jedan hladnjak,ovaj put veci,zamenim,i dalje isto,zamenim satic za temperaturu,termostat,termodavac-onaj sto stoji na motoru kod one racve gde idu creva,ali problem i dalje isti.juce upalim masinu,provozam je,a bogami i dobro sam je silovao,i kazaljka ne mrda,ostavim ga citav sat na leru da radi,turiram,otvorim cep hladnjaka,pogledam ne kuva,creva mekana,nisu preterano vruca,mogu ih rukama drzati,ali ona mala kazaljka stoji preko pola pa to ti je,sednem naturiram ga,malo provozam,ona se vrati na sredinu,i stalno tako.pitam se,dali je to normalno ili ne??? ;)

Link to post
Share on other sites