Recommended Posts

Evo doslo vreme da i ja predstavim svog novog ljubimca.Kupljen je pre 5 dana i do sada nisam imao ni jedan jedini problem sa njim (nadam se da necu ni imati) a presao sam oko 400km, auto je 84 godiste motor mu je savrsen nema plin :D ima servo, limarija nikada nije radjena na njemu i ima par sitnica koje bi trebale da se odrade...Auto je kupljen od prvog vlasnika i jako je dobro odrzavan kao sto ce i kod mene biti :) nadam se da ce vam se svideti... :D

19022945_th.jpg

19022928_th.jpg

19022927_th.jpg

19022926_th.jpg

19022925_th.jpg

19022929_th.jpg

19022937_th.jpg

19022936_th.jpg

19022934_th.jpg

19022932_th.jpg

19022939_th.jpg

19022941_th.jpg

19022944_th.jpg

19022942_th.jpg

19022924_th.jpg

19022923_th.jpg

19022922_th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da sam sanjao bolje nisam mogao da prodjem... :D

Ima samo jedna stvar koja nije ispravna kod njega, a to su prva i druga brzina ventilatora unutra :) sve ostalo je ispravno i u savrsenom stanju... :D

Link to post
Share on other sites

Ne mogu da se nacudim. Auto star 26 godina u ovakvom stanju. Auto je vrhunski, sredi mu sitnice ( zmigavac, farove, bubrege..) i uzivaj u njemu. Svaka cast za kupovinu.

Link to post
Share on other sites

Hvala na pohvalama, mogu da vam kazem da vec uzivam u njemu, jedan zmigavac mu je ofarban u crno a drugi nije, far sam nasao samo jos da nadjem $ i sve ce biti reseno :)

Link to post
Share on other sites

jos samo nadji originalne M tech 1 pragove posto vidim da ih nemas i za par cm spusti auto neke 16ke felge i pila i po a i kakve BBS style 5 15ke bi upotpunile dojam do kraja :)

Link to post
Share on other sites

Planiram da mu nadjem pragove, a felne ce da sacekaju neko vreme, a sto se spustanja tice, mislim da nije pametno znam da je mnogo lepse ali za nase puteve je i ovo jako nisko... :)

Link to post
Share on other sites

B) Prebacio sam woof iz proslog auta ali jos nije povezan jer imam veliki problem oko provlacenja kablova od radija i akumulatora do gepeka, nikako da nadjem slobodan ceo dan i da lepo to odradim, ubise me ispiti koje nisam dao u junu :) i sad se to tako razvlaci... Jel ima mozda neko neki savet, kuda to da provucem najlakse jer meni nista ne pada na pamet a ne dize mi se ceo tepih jer mislim da je posle jebada vratiti sve na svoje mesto... :angry:

Link to post
Share on other sites

Ja sam na staroj vukao ispod plastike levih vrata.skini videces tuda ti idu i kablovi za zadnje zvucnike,skinse plastiku,zavrnes malo tepih podvuces tu pa pored sedista i u gpk. Kupi duze kablove nego sto odokativno mislis

najbolje kanap razvuci pa ga posle izmeri i toliko kabla stavi. Najbolje ako imas pojacalo da vuces sa akumulatora

kabl sa osiguracem i mirna glava.cinceve uzmi kvalitetnije da ne gubis na kvalitetu i da izbegnes smetnje u zvuku.

Mene izasli kablvi + chinchevi (sa remote) oko 1500dingi.

Link to post
Share on other sites

Ja sam za kablove dao oko 2400 pre god ipo dana, i njih sam izvadio iz kadze tako da imam sve sto mi treba, samo da se nakanim i razvucem to :) Fala na savetu ja sam mislio da provlacim kroz sredinu kablove od radija do pojacala a od akumulatora sa leve strane, trebalo mi je 20-30 min. da skinem pozadi sedista i da provucem u gepek kablove, a da ne bude ruzno i da se ne vide, sad u gepeku imam kablove ali drugi kraj je ispod zadnjeg sedista i ceka dalje provlacenje... B)

Link to post
Share on other sites

To sa kblovima i pojacalom je lako uraditi ali t treba dosta vremena... :) Ja sam meni provlacio ispod desnog sedista,morao sam da podizem tapacirung :(Treba ti dosta zivaca posle sve lepo da vratis.kablove obavezno sa osiguracem koji ide pre akumulatora...Vas su izasli jeftinje,ja sam platio kablove,osigurac i jos jedan kabal sto ide sa pojacala na zvucnik 3.000... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

ako hoces da sve odradis kako treba onda se prvo naoruzaj strpljenjem pa tek onda kreni da radis. ja sam odvojio ceo dan za to i resio stvar na kockici do detalja. bitna stvar je da ne vuces kablove od plejera i strujni kabl od akumulatora istom stranom vozila, vec treba da gledas da sto vise budu razdvojeni jer ako su blizu mogu da se jave smetnje i zujanje, pa opet nista nisi uradio.

ja sam kabl od jedinice vukao sa vozaceve strane, a struju sa suprotne strane. znaci ne gine ti da skidas plastike i tepih toliko da mozes sve da lepo upakujes i kad vratis sve nazad da se nista ne vidi. skines komplet zadnju klupu ( to bar nije problem ) i onda tu kablove sa leve i desne strane grupises na vozacevoj strani i taman izadju kod antene u gepeku. Masu sam povezao na sraf od zadnjih pojaseva i sve funkcionise ok. Kablove sam kupio u SAL-u ceo komplet sa osiguracem oko 2600.

Srecno!

evo jednog dobrog videa kako sve odraditi:

http://www.youtube.com/watch?v=UOEsJUidf_0

Link to post
Share on other sites

Hvala hvala... :)

Imam jedan problem pa bih zamolio nekoga da mi pomogne, ne radi mi km sat, pa ako moze neko samo da mi pojasni kako da skinem sajlu jer mislim da je ona otisla, skakuce po nekad skazaljka ali nista to ne valja... Nadam se da nije otisao onaj deo u menjacu koji okrece sajlu, a i ako jeste koliki je problem to zameniti? I da li je moguce da je tabla riknula pa onda tako brljavi? :) :)

Link to post
Share on other sites

Mislim da nema sajlu tj da radi na elektroniku. Bar kod mene nema ,ima dva konektora na tabli i to ti je . Prvo proveri sve osigurace u kutiji pa ako i dalje ne radi skidaj instrument tablu pogledaj baterije proveri konektore.

Link to post
Share on other sites

Kilometar sat je elektronski, davac se nalazi pozadi na diferencijalu, pogledaj kontakte na njemu, videces ga otpozadi kad se sagnes ispod auta..

Ili probaj da stavis malo kontakt spreja na dzekove koji ulaze u instrument tablu..

Ako nista ne pomogne, onda vidi da nije izgubio masu, jer je kod mene to bio slucaj, kazaljka je tako skakutala, i onda sam doveo novu masu gde treba i sad lepo radi.. :)

Link to post
Share on other sites