Recommended Posts

Ovako, zamenio sam motor radio sam sam uz pomoc par drugara, izvadio sam 2.4 i stavio m20, motor je extra i stavio sam ga jer znam njegovu istoriju, e sada sve to radi odlicno samo sto auto gotovo da ne ide. To je horor koliko je lenj. Maximalna brzina mu je malo veca od 80km/h

E sada u njemu je ostao automatski menjac i diferencijal. Moze li to biti problem, mislim da je BMW ovaj menjac ugradjivao i u 535 i u 525 i u 524td, tako da mislim da je pre problem u diferencijalu. Kada krecem sve je super, nije los na startu, druga brzina mu je jako kratka, treca jos kraca i onda krece kao davljenje neko, znaci od prve brzine on ne moze da nabije obrtaje, imam utisak da menja na 2.000RPM. Nekada je na tom autu bio i 3.5 motor. Kada sam menjam brzine na menjacu, odnosno kada ga stavim u 1...pa u 2....pa u 3.... e to je druga prica, penje obrtaje ide dobro jednostavno prodise. Kada ga stavim u "D" isalta par brzina i imam utisak kao kad bih na 30km/h isao petom kod manuelnog menjaca. Da li da menjam diferencijal, i koji da trazim?

Link to post
Share on other sites

Ljudi skuteri me prelaze na ulici, nemam racunar na tom menjacu skinut je odavno ali mislim da to ne bi nikako trebalo da mu utice na saltanje, mislim da mi je on potreban samo za one modove "sport economic i ono trece"

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da automatski menjac treba da salta u odnosu na brzinu i broj obrtaja....ne razumem kako radi bez kompa...ne znam koje ti je godiste auto,ali u mom menjacu je gomila solenoida koji ga kontrolisu,a sve to kontrolise komp,mora da je tako i kod tebe....mislim da se menjac zbuni zato sto nema prave informacije...

Link to post
Share on other sites

Hvala brate sto si se javio taman sam poceo da gubim nadu. Vidi kada je bio dizel saltao je sasvim normalno sem sto mi nisu radili oni modovi..."sport, economic..." Njemu stoji komp od menjaca, nalazi se desno od suvozacevih nogu, iza zvucnika. Ali dzek iz samog menjaca je otkacen, znaci ne dolazi nikakav kabl do konektora menjaca, to je skinuto. Mogu ja da se iscimam to da povezem, jedimo posle ne znam kako ide komunikacija izmedju racunara motora i racunara menjaca, ali videcu valjda kod nekog kako je povezano pa cu i ja tako da odradim. Vidi ja sam mislio da on salta racunajuci brzinu auta, odnosno okretanje kardana, pa sam zato mislio da ga diferencijal laze. On sada to salta mehanicki bez racunara. Po nekoj mojoj logici diferencijal ga vrti, on misli da ja idem mnogo brze nego sto u stvari idem i tera ga da salta maltene na 2.000rpm. E da da napomenem, menjac je 4HP22 , verovatno je i tebi taj.

Link to post
Share on other sites

Moj menjac je A4S310R...inace vecinu automatskih menjaca za BMW radi GM...ali nebitno je to.....vidi,ne moze njega nikako dif da zbuni....jedino sto imas u difu je pinjon za brzinu,nista vise,znaci,promenio si samo broj obrtaja menjaca,jer se benz motor vrti brze od dizela,ne bi trebalo da ima veze sa tim,jer menjac pokrece dif a ne dif menjac...meni je ovo prvi automatic pa se nisam bas upoznao sa njim,ali znam da kod nekih postoje dva kompa za menjac.ja ne verujem da moze da radi bez elektronske kontrole i siguran sam da ga nesto tu zeza.....

nisam ti bas puno pomogao,ali bar znas sta da pitas :unsure:

A da....posalji PM momku sa nick-om BMW528IA...on je tata za te menjace.....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Neki "strucnjak" kod kog je auto bio pre nego sto je dosao u moje vlasnistvo je skinuo automatski menjac 4hp22 sa elektronikom i stavio isti 4hp22 koji nema elektroniku, vec sajlu za kickdown. E sada meni stoji i ECU menjaca i kompletna instalacija ali je beskorisna jer menjac nema prikljucak za isto. Namestio sam sajlu od kickdown-a na leptir gasa, nastelaovao je i sada je to druga prica, auto dise, postize obrtaje, oslobadja pritisak koji mu treba da bi radio kako valja. Ostalo mi je da zamenik diferencijal 3.25 sa 4.45, pa da vidimo sta ce se i tu desiti. Trenutno je brzi i krajnja brzina mu je veca, ali jos uvek nije bas to sasvim OK. Videcemo sta ce biti nakon zamene diferencijala.

Link to post
Share on other sites

J...bo mamu,baci to s...nje od menjaca i ubaci manualni....moj menjac radi prefektno i opet me nervira i samo da prodje leto i da izgustiram malo kabria,odmah ide na dobos....nije to to!!!!! :prankster2: :unsure:

Link to post
Share on other sites

Brate sta sam sve radio na njemu muka mi vise od njega, videcu za vikend da mu stavim taj 4.45 i tolko od mene, ako ide ide, ako nece imam dobar hlad u dvoristu za njega .... i bicikla, dok ne uvedu i to da moram da registrujem :)

Link to post
Share on other sites