Recommended Posts

Imam neke vibracije na kvacilu.Auto sasvim OK ide...medjutim to me tako nervira.Korpa i lamela su skoro menjani,neznam za nosace motora..meni izgledaju dobro....

Da li neko ima ideju odakle da krenem da trazim uzrok?

Link to post
Share on other sites

kad ga pipnes svima vibrira, nije to problem

kako nije problem miki?

pa ja pipnem odma vibracija i cuje se neki zvuk ono lamela otisla mora se menja..problem je :D

Link to post
Share on other sites

lamela se ne cuje, samo druk lezaj

Druk lager ne vibrira samo se čuje. Ali ako si menjao korpu i lamelu....koliko znam to se kupi i menja samo u kompletu, znači u kompletu dobijš korpu, lamelu druklager.

Inače vibracije dolaze od slabe ili napuknute pritisne ploće na korpi. Ali sad može i biti ako imaš (ne znam godište tvog automobila) dvomasni zamajač, onda zna biti, da je taj već slab. Inače je to u 98% primera pritisna ploća same korpe.

Lp

Pero V8

Link to post
Share on other sites

ovo sto ti je covek pre mene rekao je potisna ploca korpe, nju ne mozes da zamenis, menjas celu korpu

a kad menjas bilo sta od kvacila, zamenis ceo set i ne razmisljas, ako menjas delimicno, eto problema...

Link to post
Share on other sites

Pritisna ploća je nerazdružljiv deo korpe, To je deo na kojeg se lamela nasloni kad pritisneš kuplung, a to što je predhodnik napisao, to je to. Kad menjaš kuplungu moraš menjati ceo set u kompletu koji sadrži korpu, lamelu i druklager. Ako se menja samo lamela in korpa, a druklager se ostavlja kao za neka gora vremena onda je to to, što je predhodnik napisao...eto problema.

Link to post
Share on other sites

Pritisna ploća je nerazdružljiv deo korpe, To je deo na kojeg se lamela nasloni kad pritisneš kuplung, a to što je predhodnik napisao, to je to. Kad menjaš kuplungu moraš menjati ceo set u kompletu koji sadrži korpu, lamelu i druklager. Ako se menja samo lamela in korpa, a druklager se ostavlja kao za neka gora vremena onda je to to, što je predhodnik napisao...eto problema.

Ma komplet set kvacila je menjan, kupljen u Delti , a ugradjen u Drinjaku.Nista idem u servis da vidim o cemu se radi.

Link to post
Share on other sites

Eto....naprsla korpa(Imam garanciju...ali opet treba da platim ugradnju).Kaze majstor "kako si ti ovo saltovao?" ...a ja njega pitam "Kako si ti ovo ugradio" ....ma more odoh u neki obican servis da promene ....ovo nema smisla.

Link to post
Share on other sites

Eto....naprsla korpa(Imam garanciju...ali opet treba da platim ugradnju).Kaze majstor "kako si ti ovo saltovao?" ...a ja njega pitam "Kako si ti ovo ugradio" ....ma more odoh u neki obican servis da promene ....ovo nema smisla.

Rekli su da hoce.

Link to post
Share on other sites