Recommended Posts

Pozdrav momci...razmišljam o ugradnji menjača sa 5 brzina umjesto ovog mog od 4...zanima me šta još mora da se mijenja i da li mi sve to preporučujete?...naravno,zanima me i koliko sve to košta i da li je teško zamijeniti?...unaprijed sam zahvalan :)

Link to post
Share on other sites

Pozdrav momci...razmišljam o ugradnji menjača sa 5 brzina umjesto ovog mog od 4...zanima me šta još mora da se mijenja i da li mi sve to preporučujete?...naravno,zanima me i koliko sve to košta i da li je teško zamijeniti?...unaprijed sam zahvalan :)

Koji će ti sa 5 brzna kad je sa 4 brzine mnogo brži iz starta dakle brža mu je prva a i svakako tu petu gde bi koristio kad Crnu Goru možeš da preskočiš iz mesta,šalim se, a ako baš hoćeš moraćeš korpu drugu da staviš i mislim kardan.

Link to post
Share on other sites

Ne diraj mi Crnu Goru :D...šalim se...naravno da je brži,to sam provjerio mnooogo puta...ali,razlozi su,(kažu) manja potrošnja i čisto da se auto malo rastereti na otvorenom,a i neko lupkanje pri promjeni brzine,najprije sam mislio da je diff ali nije,pa mijenjao zglobove pri diff-u pa opet isto,guma kardana dobra,sve pregledano i sve je ok...kažu-jedino menjač da zamijeniš...

Link to post
Share on other sites

treba ovako...drugi menjac,drug kardan(malo je kraci),druga saltalica,drugi drzac(donji,posto menjac sa 4 brzine ima 1 drzac,ovaj ima dva)i mislim da treba da se produzi birac malo...to je to :)

ja sam kod mene ubacivao petostepeni menjac...i ne treba druga korpa..i znaci dosta peta,ako vozis preko 100km/h

Link to post
Share on other sites

treba ovako...drugi menjac,drug kardan(malo je kraci),druga saltalica,drugi drzac(donji,posto menjac sa 4 brzine ima 1 drzac,ovaj ima dva)i mislim da treba da se produzi birac malo...to je to :)

ja sam kod mene ubacivao petostepeni menjac...i ne treba druga korpa..i znaci dosta peta,ako vozis preko 100km/h

Hvala brate...a,koliko te je koštalo sve to?....otprilike?

Link to post
Share on other sites