za one koji hoce pravu brzinu i adrenalin


Recommended Posts

Pocela je sezona skakanja pa ako neko hoce da proba neka se javi. Ja se pomalo time bavim a moj dobar drugar je vrhunski padobranac, instruktor i reprezentativac.

Evo sajt sa malo slika i info tel.

http://tandemalex.com/

Mozete raditi turisticki samo tandem a mozda ako ste za ozbiljnu obuku i postati padobranac.

Evo i par slika gde smo bili na takmicenju u Dubaiju. To su dvojica nasih reprezentativaca.

P1060640.jpg

P1060621.jpg

P1060620.jpg

P1060643.jpg

Link to post
Share on other sites

uff...Vojo, extra ti je ovaj link...ovaj je padao 900km/h..

negooo...pitanje za Marka: sta kaze statistika? u kom % se ne otvara padobran? (saaalim se)

ps...ko hoce da me se ratosilja sa ovog foruma neka me ubedi da skacem sa padobranom :)

Link to post
Share on other sites

Na mojih 175 skokova koje sam do sada izveo, imao sam 3 otkaza glavnog padobrana. Dva delimicna (nije se kupola napunila kako treba i prebacaj konopaca) i jedan totalni otkaz(gremlini). I to sve u roku od 7 dana 2001. godine. Po redosledu su bili 28., 32. i 33. skok. Od tada da kucnem o drvo... Sve super.

Kod mene je problem bio tehnicko nesavrsenstvo padobrana i dotrajali resursi na istom.

Koliko god padobranstvo izgledalo rizican sport ima dosta rizicnih od istog. Bistra glava, dobro savladana teorija i praktican rad, i odradis prinudne procedure kako treba i otvoris rezervu. :pilot:

Moj "najvisi" skok je bio sa 5500 metara, gde sam imao oko 90 sekundi slobodnog pada. Brzina u "planiranju" (poniranje sa glavom na dole), dostizao sam oko 228 km/h, sa sobom sam nosio uredjaj za merenje brzine. Osecaj ne moze da se opise, o tome se moze pricati do sutra, ali dok se ne oseti dzaba prica.

Link to post
Share on other sites

Sto rece leon nemoguce je opisati osecaj. Vrhunski. A to sto si imao toliko otkaza to je bas dosta na ukupan broj skokova. Ali predpostavljam da su to bili stari vojni padobrani okrugla kupola tako da me ne cudi.

@ljila ako na oko 1000 skokova imas otkaz to je super. Ti si vise nego bezbedan. Ali je tehnologija dosta uznapredova tako da trenutno statistika kaze da je 99% posto otkaza padobrana ili nekih nesreca ljudski faktor. Tako da je hladna glava najbitnija.

@nele11

A tandem je oko 150e pogledajte na sajtu koji sam stavio.

Ali ja licno preporucujem samostalno skakanje. Leon zna zasto :-)

Link to post
Share on other sites