Recommended Posts

e ovako, pumpa stigla iz PG juce, montirao sam je... za sad radi sve kako treba, nadam se da ce tako i ostat... dakle uzeh je novu, njemacke proizvodnje (nije BMW, al pise nesto na njemackom po njoj) ravno 100 eur.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

samo da Vam se pohvali.... nova pumpa bila na autu 15-ak dana, crkla i ona.... staru pumpu malo kucnuli i proradila.... eno je sad na autu radi extra.... show.... sta ti je mala privreda... pi

Link to post
Share on other sites

samo da Vam se pohvali.... nova pumpa bila na autu 15-ak dana, crkla i ona.... staru pumpu malo kucnuli i proradila.... eno je sad na autu radi extra.... show.... sta ti je mala privreda... pi

j***m ti ja i pumpu i nemacku azbuku na njoj kad je radila 15 dana...... Ja bi njome razbio glavu onome sto mi prodao .

Link to post
Share on other sites

što se tiče pumpi za ajnšpric, tj. spoljnih. imao sam vektru kojoj je crkla pumpa, odem na otpad i kupim polovnjaču, neprodje 7 dana crkne i ona. znači popizdim i rasturim rezervar kad imam šta da vidim bilo neko sito u rezervoaru pre ulaska goriva u pumpu koje je bilo zapušeno totales, znači pumpa je vukla falš vazduh i crkavala. očistim to i opet na otpad po polovnu koja je šljakala ko zna dokle, jer sam je tako prodao :angry:

Link to post
Share on other sites

bi i ja brate, al momak mi lijepo rece kad sam kupovao da pumpa NEMA garanciju... al opet kontam nesto u sebi, jbt. ni na kraj pameti da ce poslije 15-ak dana da crkne.... pokusao sam da je vratim , al nisam uspio..

Link to post
Share on other sites

u takvim situacijama ni sam ne znas sta je dobro uzet.... jer i ta npr. polovna (original) je odradila svoje, i ko zna koliko bi trajala.... mozda je najbolja a ujedno i najskuplja varijanta bila da uzmem pumpu u MP AUTO (ovlasceni BMW diler za Crnu Goru) i fino dobijem garanciju i sve... al 320 eur.

da kucnem, ova stara radi za sad ok... ako ne daj Boze bude bilo problema nekih, moracu uzet tu original u MP.... ne preostaje mi nista drugo...

Link to post
Share on other sites

ljudi opet problemi..... :D :D :D

opet zatajila pumpa nocas.... izvadili je, kucnuli i opet radi.... sta bi moglo bit? da nije nesto uletilo u nju pa je blokira? al opet mi nelogicno jer ima ono sito na dno....

Link to post
Share on other sites

Ja znam da kad je trebalo da menjam pumpu savetovali me da skinem i ocisitim rezervoar kao i da promenim filtere goriva.

Zamenio pumpu ocistio sve namestio pre 3-4 meseca i za sad jos uvek radi ok

Mozda da zamenis filtere i ocististis tank? Mozda pomogne a svakako nece da odmogne

Link to post
Share on other sites

ne znam, bas cudno... evo danas mi opet ista stvar.... znaci ne mogu mrdnut sa autom van grada jer ne znam sta se moze desit.... i opet je danas izvadih, kucnuh je malo i proradi.... evo sad idem da probam da joj okrenem polove, da vrti malo u kontra smjeru..... ako ni to ne pomogne probacu sa ovim sto kaze surowi....

al bas bas cudno, pumpa ili radi ili ne radi a ne ovako cas radi cas ne radi....

Link to post
Share on other sites

Zdravo druze! Mene je tako na e36 zezala pumpa jedno dve nedelje, zamenim tri komada, stalno isto, radi pa neradi, na kraju poludim i stanem da razmisljam i provalim u cemu je fazon - ona neradi, ja je uzmem kao ti izvadim i vratim ona pocne da radi! Medjutim, problem je bio u dzeku od instalacije koji ide na pumpu - prekidao tj. kablic se ostetio na samom ulazu u plasticni dzek! Pumpa neradi, ja je izvadim, dzek se pomeri i dobije struju i sve lepo, posle nekog vremena izgubi kontakt pa sve ponovo...Proveri to obavezno!

Link to post
Share on other sites

ne bi bas rekao da je dzek, jer ono prvi put kad mi je "crkla" dizao sam dzek pa ga opet stavljao, mrdao lijevo desno i nista... ne znam...

e pazite sad sta sam uradio, malo prije sam pumpu spojio na obratne polove, radila je malo u kontra smjeru, podmazao sam je malo sa WD-om i vratih je na auto.... koliko ce radit i da li ce opet zezat ne znam.. i sto je jos zanimljivije uzeh onu "novu" pumpu i uradih istu stvar kad proradila i ona.... znaci nisam mogao da vjerujem, kao iz filmovaa..... ljudi sta se desava??? sta jos moze biti sem tog dzeka, mada ne vjerujem da je on....

Link to post
Share on other sites

Potpuno iste stvari ti se desavaju kao i meni, ja sam se cak i posvadjao sa jednim jer sam mislio da mi prodao pokvarenu pumpu, a dzek proveri obavezno jer nije ni meni hteo u pocetku na mrdanje levo desno da proradi! Prespoji direktno da bi bio siguran, nije na odmet!

Link to post
Share on other sites

Kod mene je na pumpu islo dva dzeka, jedan od plovka a drugi od struje za pumpu, plus i minus! Vidi koji je od struje i jednostavno ga otkaci, oguli malo zice pre dzeka pa prespoji sa druge dve zice direktno na one metalne pipke gde se ubacuje dzek! Tako sam ja utvrdio problem kod mene! Jer nemoguce da ti nova pumpa crkne za nekoliko dana, neznam koliko da je losa marka, nebi trebalo to da se desi!

Link to post
Share on other sites