Recommended Posts

pozdrav...

stade mi BMW danas na sred puta, malo prije Cetinja, odjednom se izgasi znaci kao da sam vratio kljuc i izgasio ga, stiskam gas i nista, ne reaguje, stao na prvo prosirenje pored puta i pokusao da verglam al uzalud.... pola sata prije toga sam sipao gorivo u Tivat, i prodje mi kroz glavu da mi nisu slucajno nasuli naftu umjesto benzina... te zovi prijatelja koji zivi u blizini i pocesmo lagano da praznimo rezervar (misleci da se pomjesala nafta i benzin) imao sam oko 30-ak lit. benzina i plus to u tivat sto sam nasuo 10-ak lit "nafte" ,znaci ukupno smo izbacili 40 lit. iz rezervara, otisli na benzinsku sa njegovim autom, napunili u bidon 10 lit. bezolovnog, sipali u auto, verglaj i opet nece, zakacili ga za njegovu vektru, ja ga ubacio u drugu i on me vuko al dzaba... e sad je li moguce da je crkla pumpa od goriva, tj. da uopste nije bilo u pitanju mjesanje nafte i benzina vec da je pumpa crkla sama od sebe... kad dam kontakt ja mislim da bi trebalo na sekund da se cuje zujanje, to je znak da pumpa radi, al ja nista cuo nisam pa predpostavljam da je pumpa crkla... sta vi mislite???

Link to post
Share on other sites

Prvo pogledaj da li su osiguraci u redu,da li pumpa dobija struju,ako je to u redu svrati do nekog servisa gde imaju manometar pa izmeri pritisak koji daje pumpa (da li je iznad donje granice),a zbog ovog sa gorivom obavezno promeni filter goriva da ti ne bi otisla eventualno i druga pumpa....

Link to post
Share on other sites

ma mnogo mu je lakse da skine crevo i pogleda da li pumpa uopste radi

Link to post
Share on other sites

uf..... kako mrzim pumpe.... kod mene jedna crknula i stavim novu pre 2 godine i nedavno opet PRD... (kupljena u BMW servisu Tomic) i fino ja je skinem odnesem kod majstora rastavimo je i imas sta vidjeti KOROZIJA I KAMENAC i unutar pumpe pa eto sta se ima vise pricati o gorivu kad se to desi

Link to post
Share on other sites

ja nista nisam cuo, vjerovatno od muzike... u cetvrtak slepam auto za Herceg Novi, i tamo cu da vidim pumpu, da je provjerim ustvari... ako je ona nasao sam novu za 130 eur. Jel OK ta cijena???

Link to post
Share on other sites

to je vise nego jeftino neznam kako se krecu cjene tamo ali ovde za e30 vanjska dodje oko 90 eura ali zamjenska i nezelim je nikome preporuciti SMECE JE a navodno original dodje oko 150 eura i drzala mi je 2 godine( ja govorim o vanjskoj pumpi neznam) a sad je trenutno od mercedes S500 :angry:

Link to post
Share on other sites

da kod vukcevica u BMW centar sam je nasao za 130 eur. novu... al mozda bi radje polovnu, ne znam.... bolje polovna original nego nova a da je neka lijeva marka i da mi traje 3-4 mjeseca...

Link to post
Share on other sites

a vidi sta je meni bilo pimpa je mjenjala zvuk i jednostavno stane za nekih par kilometara tako nekoliko puta i ino cekam da me odslepaju kad tamo na kljuc auto upali al opet nekoliko kilometara samo dok se ne zagrije i crkla je nakon nekoliko pokusaja. problem je pravio onaj povrat goriva pa i njega promjeni da nije zablokiran da ti opet necke

Link to post
Share on other sites

vladaBMW325i;

uopste nije problem u 140 eur. nego je pitanje koliko ce ta "nova" pumpa da izdrzi kad to nista nije original, sve je tursko, italijansko... samo ne njemacko... pa zato ja mislim da je bolje polovnu uzet, jer si siguran da je original, sa nekog otpada skinuti sa bmw-a i gotovo...

Link to post
Share on other sites

Ako uzimas polovnu onda samo da se necuje, na e34 525 koji sam vozio nekada kao sluzbeni prvo je zujala iz dana u dan sve jace dok jednom samo prestala da radi zato bolje nadji original i nema da brines. Radije bi promenio tri polvne nego jednu novu(tursku).

Link to post
Share on other sites