Recommended Posts

Ljudi imam problem, crko mi menjac na 520 E 39 benzin 97 god., manualni, cuje se bas dosta, postaje neizdrzivo. Ljudi sa kojima sam se konsultovao kazu mi da ga ne remontujem jer je to previse skupo, vec da ga zamenim. Interesuje me sta vi mislite o zameni i eventualno ko bi to mogao da mi uradi. Zamena menjaca dolazi u obzir samo sa stranca i to totalno istog tipa, nikako recimo sa e 36, sto mi rece "jedan majstor jebo ga ti, isti su to menjaci", jer mi taj auto bas mnogo znaci i u top je stanju, fabrickom. 2009 usao iz nemacke!! Molim za pomoc, dajte mi neki savet gde to da odradim i imajte u vidu da sam vec bio i cuo se sa nekima koji mi nisu bas ulili poverenje. Hvala

Link to post
Share on other sites

Ne znam kako si uopšte uspeo manuelni menjač da uništiš jer su oni jedni od kvalitetnijih među svim markama automobila,elem to sad više nije važno samo bih i ja da ti potvrdim da kupiš samo polovan menjač nemoj neko da te nagovara da otvaraš tvoj jer će te mnooogo više koštati reparacija i dugo ćeš čekati dok pribaviš sve delove,neko postavi oglas da kupuješ menjač,e da i ja ću ti potvrditi da je menjač isti i od e36,e46 motori 2.0,2.3,2.5 ccm.

Link to post
Share on other sites

Ne znam kako si uopšte uspeo manuelni menjač da uništiš jer su oni jedni od kvalitetnijih među svim markama automobila,elem to sad više nije važno samo bih i ja da ti potvrdim da kupiš samo polovan menjač nemoj neko da te nagovara da otvaraš tvoj jer će te mnooogo više koštati reparacija i dugo ćeš čekati dok pribaviš sve delove,neko postavi oglas da kupuješ menjač,e da i ja ću ti potvrditi da je menjač isti i od e36,e46 motori 2.0,2.3,2.5 ccm.

E pa prvo da ti se zahvalim na odgovoru puno. Nisi prvi koji me je pitao kako sam uspeo da sredim manualni menjac od bmw a, cak mi svi kazu aaaa sigurno ti je automatski.

Kupio sam auto u decembru od vlasnika kome je rodjak nas gastos inace prvi vlasnik dovezao 2009 iz nemacke sa predjenih 175000 km. Pri probi sam cuo nesto ali posto sam pre njega vozio e 36 na kome se sve culo i lupkalo pomislih, obzirom da je auto u ovakvom stanju, sigurno je neka glupost. Elem ne lezi vraze taj zvuk poceo je i da se pojacava. Okrenem bivseg vlasnika cisto informativno, i decko mi odmah rece ko iz puske bez ikakvog skrivanja da mu je majstor prilikom zame ne seta lamele rekao da taj zvuk dolazi iz menjaca i da ce se samo pojacavati ali da sa tom vrstom kvara moze jos dosta da se vozi (sto sam i saam uvideo). Nista, zahvalim mu se ali ipak za svaki slucaj posetim 2 ili 3 majstora specijalizovana za bmw i naravno ne pricajuci im nista, dobijem istu dijagnozu.

Postavicu oglas ako se snadjem, malo mi je hica jer planiram put u greciju sa trudnom mi devojkom. Mora sve da bude kako dolikuje....

Pozdravljam vas sve...

Link to post
Share on other sites

druze ne brini i ja imam isti problem sa menjacom

bruji kao blesav na leru

pase sigurno od bilo kog M50,M52 motora

do grcke nije problem samo ne znam za nazad :rolleyes:

salim se ja sam sa mojim preso 35000km u zadnjih godinu dana i jos radi

Link to post
Share on other sites

druze ne brini i ja imam isti problem sa menjacom

bruji kao blesav na leru

pase sigurno od bilo kog M50,M52 motora

do grcke nije problem samo ne znam za nazad :rolleyes:

salim se ja sam sa mojim preso 35000km u zadnjih godinu dana i jos radi

Cek cek, druze, ne cuje se meni na leru vec u trecoj i cetvrtoj, malo i na kraju druge pred saltanje. U petoj nista, ma ni najmanje. Takodje u trecoj i u cetvrtoj se cuje kad dajem gas, cim ga pustim (a takodje ne izbacim iz brzine) nista se necuje, ali bas nista. Da nije dijagnoza pogresna mamu mu..???

Link to post
Share on other sites

E jebga ovo kod mene je standardni problem na ovim menjacima

kazu majstori luft u snopu, a to kod tebe je mozda skroz duno menjac

a jesi proveravo ulje ili probo da ga zamenis

Link to post
Share on other sites

E jebga ovo kod mene je standardni problem na ovim menjacima

kazu majstori luft u snopu, a to kod tebe je mozda skroz duno menjac

a jesi proveravo ulje ili probo da ga zamenis

Nisam probao da ga zamenim, proveravao sam vise puta i ulje ne gubi nigde i ima ga dovoljno. A da li zna neko ima li neki aditiv koji bih mogao da sipam u to ulje, jel, koje je vec u njemu da smanji buku posto ovako sve ostalo radi normalno?

Link to post
Share on other sites