Recommended Posts

1. koje gume idu na felne 7Jx15 ET45? 195/65....205/xx? sad imam celicne 6J (ako se ne varam) na njima su 195/60

2. kako da dodjem do sijalice upaljaca?

3. kako da resetujem lampice za ulje (probao sam http://www.bmwe36blog.com/2007/02/24/reset...-service-light/, nisam uspeo) ?

4. jel moze neko da mi kupi sijalice za osvetljenje satova (one velike), pogledao sam u par radnji u Zrenjaninu, nisam nasao (uplaticu mu kes na tekuci ili poslati post netom) ?

5. takodje mi treba sijalica za taster od sva 4 zmigavca, isto je nisam uspeo naci u Zrenjaninu, moze i ceo taster da nije puno izlizan?

6. ima li neko parce belog karbona da proda? Ne treba mi puno. Na netu sam video na par mesta svi imaju samo crnu foliju (ne treba mi za auto )

Vecinu sijalica u tabli sam zamenio, u bordu dve, dugmici slabo svetle, ali izgleda ne mogu bolje, tasteri za ventilaciju isto slabo nesto, doduse ima samo jedna sijalica, zamnio sam sijalice u nebu, pepeljarama, tasteru za svetla ostalo je samo ovo sto sam gore naveo te ne mogu naci, pa ako je neko voljan da mi pomogne da ih nabavim bio bih mu zahvalan. :)

Link to post
Share on other sites

Za sijalice cu videti sutra, a za lampicu od ulja spojis pod haubom pin 7 i pin 19 i drzi kljuc na kontaktu polozaj 2 nemoj da palis auto,drzi 10-tak sekundi ako nece probaj par puta radi provereno( pin 7 ti je za reset, a pin 19 ti je uzemljenje)

Link to post
Share on other sites

Za sijalice cu videti sutra, a za lampicu od ulja spojis pod haubom pin 7 i pin 19 i drzi kljuc na kontaktu polozaj 2 nemoj da palis auto,drzi 10-tak sekundi ako nece probaj par puta radi provereno( pin 7 ti je za reset, a pin 19 ti je uzemljenje)

upravo je to objasnjeno u linku koji sam naveo gore pored pitanja, naime tamo pise da dam kontakt (polozaj kluca broj 2), ubodem prvo 7, zatim 19 i drzim 4 sekunde. Cak i pise zasto ne sme deset ili vise sekundi, pa nisam hteo da probavam, ako ne uspem opet, resetovacu negde vec :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ako pogledas na www.1010tires.com videces da 225 ide na felnu od 6 do 8 inca

Ako pogledas na autodati ili drugde videces da je na e36 fabricki dozvoljeno 225/55 na felni 7Jx15 a takodje i 205/60 na istoj felni

E sad, isto pogledaj na gornjoj adresi, videces da je 225/60 u odnosu na 205/60 veceg ukupnog precnika za oko 25mm

Da li ce to na e36 da rezultira time da ce guma negde da cese, to vec ne znam :)

Na e30 npr. 195/65 r15 mozes da tutnes pozadi, ali napred ne moze :)

195/60 moze, ali 185/65 opet ne moze.. a opet sve to zavisi i od ofseta felne :prankster2:

Nemoj da uzmes gume pa posle da se slikas s njima ;)

Link to post
Share on other sites

Vidis nisam uspeo da izguglam neki sajt kao ovaj prvi. Autodatu nemam, a iskreno nisam ni koristio nikad.

A ako je visoka, mogu da mislim na sta bi to licilo. Necu uzeti, naravno, sad kad sam podkrepljen potrebnim informacijama :)

Ako pogledas na www.1010tires.com videces da 225 ide na felnu od 6 do 8 inca

:prankster2:

EDIT: Razumem da je 2:27 :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Evo jos pitanja i nejasnoca :)

Jel ovo mogu biti neki kablovi za pojacalo (crveni i plavi desno) ? Ovi levo su iz changera

spa0422l.th.jpg

Ovde su ista ta dva samo u gepeku, s tim da tu ima jos ovaj beli koji nema ikakav dzek, cak ne znam ni gde mu je pocetak, ide negde ispod table

spa0424.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jel ima neko ideju kako bih mogao tj cime da ocistim nebo? Ono je skinuto sa auta, zuto je od dima cigara, ima otisaka prstiju, ne lici ni na sta. A svi znamo kako je nebo pipavo.

Ako je neko radio ili ima neki predlog neka mi docara

Link to post
Share on other sites