zastita vozila


Recommended Posts

moze li neko ko se dobro razume da mi obijasni postupak zastite vozila odozdo ,patosa rubova sajtni,nije truo ali po negde ima malo korozije kad to obrusim sta i kako daalje i sa cim?Sta mi sve teba i da li se komplet ljusti stara zastita ili samo tamo gde se podigla

Link to post
Share on other sites

pa ja bihobrusio zardjale delove,ali posle toga ne znam da li ide nesto na lim tipa osnovna boja i koliko se skida stara zastita,da li sve ili samo ono sto se podiglo?jesi lii mazao cetkom?

Link to post
Share on other sites

skines samo sto se podiglo ,ocistis antirostom,nabacis vos prajmer imas ga u spreju,posle toga osnovna boja pa zastita

sta je vos prajmer?

Link to post
Share on other sites

nikako bez osnovne boje ili prajmera , najbolje bi bilo da kupis onaj nastavak za brusilicu ili busilicu u vidu zicane cetke i sa tim dobro ocistis delove koji su poceli da rdjaju , moj predlog ti je da ocistis malo vise oko same rdje , posle toga sve lepo prebrises , nabacis antirost , sacekas bar dva sata dok se ne pobeli , lepo ocistis , namazes osnovnu boju i preko toga onako muski namazi cetkom i miran si

Link to post
Share on other sites

nikako bez osnovne boje ili prajmera , najbolje bi bilo da kupis onaj nastavak za brusilicu ili busilicu u vidu zicane cetke i sa tim dobro ocistis delove koji su poceli da rdjaju , moj predlog ti je da ocistis malo vise oko same rdje , posle toga sve lepo prebrises , nabacis antirost , sacekas bar dva sata dok se ne pobeli , lepo ocistis , namazes osnovnu boju i preko toga onako muski namazi cetkom i miran si

a da li ce sskoditi ako zastitu nanosim preko vec postojece tj onih delova koje necu moci da skinem

Link to post
Share on other sites

hvala prijatelju,znaci brusenje rdje osnovna boja pa zastita 3m,a rubove i sve supljine cu da napunim tovatnom mascu ili preradjenim uljem

Link to post
Share on other sites

jbg mast ili ulje ce ti praviti problem ako kasnije nesto budes radio...a i ulje rastapa zastitu.i stalno ti slini ispod auta.

zasto bi to radio kada ima da se uzme tecni vosak koji je mnogo bolje resenje a nije previse skup i izgleda dosta kulturno

Link to post
Share on other sites

800-900 dinara flajka, uspeo sam sa jednom da uspem u pragove i zastitim sve kriticne delove. ono, ako hoces imas i dve gde da potrosis nije problem, ali mislim da je jedna dovoljna.

Link to post
Share on other sites

moze li mi jos neko reci kako da skinem lajsne koje se nalaze na sajtnama odmah ispod vrata,odozdo imaju neki srafovi ali ne znam da li oni jedino drze to i kako da iste vratim?i kako da uspem u pragove vosak?sigurno imaju neke zabice ali ide i neki lepak verovano?

Link to post
Share on other sites

ja sam kod mene potrosio 3 kom ali bas debelo....dovoljno je 2.prskao sam u sajtne, zadnje rubove,vrata,prednje kutije,stubove,gde god je moglo da se uprska...

Link to post
Share on other sites

Pitaj, čoveka sa nickom miki s38 za skidanje lajsni sa mercedesa, mislim da je on stručnjak za mercedese.

ne mogu da nadjem tog coveka,tj nik

Link to post
Share on other sites

stavi malkice razredjivaca , cak iako budes cetkom nanosio , a posto bi trebalo debeli sloj naneti , susenje bi moralo bar 10ak sati ako mozes i vise , drugi sloj ne moras preterano debelo

osnovna boja se susi vrlo brzo , naravno i tu dodajes razredjivac

Link to post
Share on other sites

mislio sam da moze da se ispod lajni kad ih skinem isprska zastita(lajsni sirokih na vratima),,vosak bih sipao u sajtne sa unutrasnje strane a spolja boh stavio zastitu pa posle vratio lajne koje idu preko sajtni,da li negde gresim,moram ovde dobro da se raspitam jer kad odem u selo nema neta:)

Link to post
Share on other sites