Recommended Posts

....za m20b25 postoji obican, sportgetriebe i kontras...

deo mirkovog citata. Zanima me sledece, taj kontra menjac je isao u e30? ili je od nekog drugog modela ali pase na e30? jel to sve sraf na sraf ili treba ploca i budzenje? ima li neko oznake? to je neki getrag 260 /4, /5 sta li vec?

zahvaljajem unapred na informacijama.

Link to post
Share on other sites

mjenjac od S14...... prva je ispod rikverca i zbog toga ga zovu kontras... to je Z-getribe....

Link to post
Share on other sites

deo mirkovog citata. Zanima me sledece, taj kontra menjac je isao u e30? ili je od nekog drugog modela ali pase na e30? jel to sve sraf na sraf ili treba ploca i budzenje? ima li neko oznake? to je neki getrag 260 /4, /5 sta li vec?

zahvaljajem unapred na informacijama.

nije od drugog modela, e30 verovatno neka do jaja doplata, nema budzenja, sve je sraf na sraf, retko je ali sam se susreo vec sa dva komada... a sad nedavno sam kod drugara video e28 m20b20 sa kontrasem sto me bas bas iznenadilo... za oznaku ne znam

Link to post
Share on other sites

ako me secanje dobro sluzi, ti si prodavao jedan takav kontras za 150 eura, neki semering je bio otisao ili tako nesto. pa si se nesto iznervirao i povukao ga iz prodaje. je li jos uvek kod tebe ili je otisao dalje?

Link to post
Share on other sites

ako me secanje dobro sluzi, ti si prodavao jedan takav kontras za 150 eura, neki semering je bio otisao ili tako nesto. pa si se nesto iznervirao i povukao ga iz prodaje. je li jos uvek kod tebe ili je otisao dalje?

to je bio sa s14, otisao je dalje, promenjen lezaj i ugradjen u kocku m30... probacu da ti nadjem oznaku za taj menjac za m20

Link to post
Share on other sites

Eto :preved:

...a menjaca kontrasa imamo samo 3 i nisu na prodaju :)

imao je moj drug takav menjac i budala hteo da ga proda za nekih 600e ..... jedva ga odgovorih od toga

:lol:

Valjda nije ova cena

Link to post
Share on other sites

ajd sad nagradno pitanje. mirko, posto si video dva komada, jesu li licili na e21 menjace(getrag 245) ili na ove regularne od e30(getrag 260)?

Link to post
Share on other sites

ajd sad nagradno pitanje. mirko, posto si video dva komada, jesu li licili na e21 menjace(getrag 245) ili na ove regularne od e30(getrag 260)?

nisam ih video kako izgledaju, jedan auto sam vozio, u drugom autu me je drugar vozio... ALI: sam u fabrickom uputstvu citao da za e30 m20 postoje 3 vrste menjaca, schongetriebe, sportgetriebe, i dog leg sportgetriebe... tako da cisto sumnjam da oni tamo lazu, sa druge strane kopao sam sat vremena po netu i nigde nisam nasao tacan naziv tog menjaca...

predpostavljam da nisam osvojio nagradu :(

Link to post
Share on other sites

Jel si to prelomio da zamenis pogresan deo sa ispravnim??

Link to post
Share on other sites

Ja sam davno nacuo da IX ne prima menjac sa obicnog m20b25 zbog neke razlike na bloku, jel to istina ili samo netacne glasine??

Link to post
Share on other sites