E34 520-525 24V non Vanos


Guest nerro7

Recommended Posts

Guest nerro7

Iz naziva teme čitate šta mi je na umu. Tj. interesuje me šta sem keša i dobrog majstora treba da bi se ugradio turbo da radi na ~1.2bar-a?

Znam da treba sledeće, ali me interesuje pored ovog da li treba još šta:?

Izduvna većeg protoka sa gljivom za turbinu

Kovani klipovi

Šrafovi

Hladnjak

dalje?

I još me interesuje nevezano za turbo, da li kod nas može da se nadje-nabavi carbon airbox za 2.5 m50 i cena?

Link to post
Share on other sites

Hladnjak za ulje, interkuler,turbo, blow off ventil, creva i cevi koji idu od turba preko ic-a do usisne grane, klipnjace, dihtung glave, ako vec planiras da potrosis velike novce, onda ti treba i vems da bi sve radilo kako treba. verovatno sam zaboravio i ja nesto, pa ce neko dopuniti, sve u svemu skupo je to.

Link to post
Share on other sites

nije skupo za ono sta dobijas. ako uzmes VEMS(700€) + instalacija (200€) na 1bar ne treba ti ni kovani klipovi ni klipnjace ni dihtung glave. na mom m20 motoru je sve fabricko i na 1bar radi perfektno. Gox je sad njegov merio u Hrvatskoj( inace isti su nam motori) na 6000rpm ima 377ks i 450 nm. nisu male pare svakako ali dobices jako ozbiljan auto.

Link to post
Share on other sites
Guest nerro7

Ne...malko bih se i ja umešao u radove.

Otkud to? Koliko ja znam, standardni delovi u motoru mogu max izdržat punjenje do 0.6bara. Ko zna, performanse dosade, posle možda htednem još...bolje se osigurat

Link to post
Share on other sites