Recommended Posts

Klima je dopunjena pre nekih mesec dana...znaci trebalo bi da ima freona..

Skoro je krenulo da se desava sledece.. :

Kad auto stoji na suncu dugo..klima duva vruce...

Kada se auto vozi(ali da nije stajao na suncu) klima radi..cim se stane..prestaje da duva hladno...

Nocu kad ga upalim u mestu...klima radi normalno...

Sta bi moglo da bude ? smile.gif

Link to post
Share on other sites

Druze ti stari modeli sa klimama , pogotovo sa slabijim motorima rade na principu pali gasi, npr na leru neradi , kad krenes i vozis normalno ona radi a kad stisnes pun gas ona se opet iskljuci da bi imao snage da ubrzava .

Link to post
Share on other sites

Druze ti stari modeli sa klimama , pogotovo sa slabijim motorima rade na principu pali gasi, npr na leru neradi , kad krenes i vozis normalno ona radi a kad stisnes pun gas ona se opet iskljuci da bi imao snage da ubrzava .

Auto je 2000 god :)

nije bas mator...

Link to post
Share on other sites

Verovatno da ti je umro ventilator klime

Isao sam kod majstora, a lik me ubedjuje da je problem sa kompresorom...da ne radi lepo..

Link to post
Share on other sites

imao sam slican problem...majstori ko majstori ... a na kraju je ispalo da je "vrisnuo" , jedan obican davac za pokretanje ventilatora od klime..poz!

Link to post
Share on other sites

pokusacu i ja da resim problem,posto mi sam nekada ugradjivao klime,kucne naravno :pleasantry: svi rashladni uredjaji rade u glavnom na isti princip,kompresor gura freon kroz sistem,freon iz kompresora ide u isparivac ( onaj hladnjak preko kojeg ventilator uduvava hladan vazduh u kabinu ),freon se u isparivacu zagreje i potrebno je da se ponovo ohladi.hladi se u hladnjaku klime,strucno kondenzatoru,koji je montiran u glavnom napred na vodenom hladnjaku,sto znaci,zagrejan freon iz isparivaca ide u kondenzator na ponovno rashladjivanje i tako rashladjen se vraca nazad u isparivac.kada si u pokretu,oba hladnjaka,kako vodeni,tako i od klime se hlade inercijom vazduha i ventilator klime manje radi,kada stojis nema inercije vazduha i ventilator bi trebao da rashladi freon u kondenzatoru ( hladnjaku ).kako su hladnjaci montirani u glavnom jedan na drugom,u koliko ti ne radi ventilator klime,kondenzator ce se zagrevati od njega,a nece imati sta da rashladi freon.ja bih se kladio da ti je riknuo ventilator hladnjaka klime ili neki termodavac koji ga aktivira.probaj doci do ventilatora i povezati ga direktno na akumulator,u koliko ventilator proradi,upali klimu,ako ne bude vise problema,znaci da ti je crko davac koji pali ventilator,u koliko ventilator ne proradi,vrlo je verovatno da je on crkao. :preved:

Link to post
Share on other sites

Meni lici na ventilator klime takodje, vidi jel ga vrti kad ukljucis klimu to ti je bar sekunda vremena, pa onda kreni ka ozbiljnijim resenjima. Kakav je kais, proklizava li? Jel on bese ima onaj spaner sa amortizerom malim na kompresoru, mozda se kais istegne pa proklizava...?

Link to post
Share on other sites