Recommended Posts

ljudi uzeo sam 525 tds, karavan, 105kw - kilovata, februar 2000god. , naravno da znate da je to 6cilindara- 6dizni! , od tih 6 dizni jedna je sa kablom za struju ! ona meni pusta dizel ne na dnu nego na spoju u sredini !!!!! poceo sam da jurim novu,ali kada sam video cenu izgubio sam se , tkr. za 2 dizne mogu kupiti jednog juga ! plus ruke sto moram platiti. molio bih za maximalnu pomoc i maximalno objasnjenje ! da li mogu polovnu da nadjem, gde, KOLIKO JE SIGURNA POLOVNA i kolika je cena polovne dizne sa kablom ! molim vas ako postoji mogucnost u toku dana da mi neko odgovori ! potrebno mi je jer sam nasao na jednom mestu polovnu diznu sa kablom za 90e i dogovorio sam za sutra-(nedelja)!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Na nekolika tds-a sam rijesio propustanja goriva na el. dizni i nije tesko.Skines diznu,uzmes ne pregrubi glaspapir i ogrubis onu crnu plastiku i metalni dio dizne oko plastike,dobro to sve odmastis i ocistis nitro razredjivacem. Kupis BISON dvokomponentni tecni metal(provjereno) i prekrijes komplet plastiku i sto vise oko plastike tj. moras dobro popuniti sva mjesta izmedju plastike i metala(isto malo i na pocetku kabla) . Posto na dizni imas dva izvoda za prelivna crijeva,iza njih stavi tanji sloj tecnog metala da bi poslije moglo da ti naidje crijevo i u principu najbolje bi bilo da sto vise izlijepis diznu a da ti kasnije to ne bude smetalo da je montiras.Ostavi je da se susi oko 15 sati.

Link to post
Share on other sites