Recommended Posts

Auto je E30, M 10 1800 kubika, sa "nekim" (opelovim) karburatorom i sve je bilo ok (sem karburatora) do pre mesec dana kada pocinju problemi. Auto kako izadje od "majstora" radi normalno prvih trideset km u nekim slucajevima i duze, a onda me po pravilu ostavi na putu. Problem je u tome sto se sam gasi, nece da vuce i stuca, svejedno da li je na plinu ili benzinu . Kada krene da luduje, mogu da predjem jos 100m i onda se gasi iako je papucica gasa na pola. Zatim ga ostavim par sati, tj sednem popijem pivo od silne nervoze, vratim se i upalim auto i normalno se odvezem kuci. 50km kasnije opet isto......to ume da se desava i kada je motor hladan.

Bio sam kod elektricara koji tvrdi da je sa strujom sve ok (skoro sam menjao svecice, razvodnu kapu i kablove). Zatim odem u tri karburator servisa i oni to kao poprave i apsolutno tvrde da je karburator zezao, a meni opet sve isto. Danas sam bio kod "majstora" u nadi da cu posle toga moci da se nekako dogegam do Bmw klinik, da mu stavim K glavu, jer imam sve sto je potrebno i ne mogu vise da se bakcem sa karburatorom i silnim majstorima........

Pomagajte, jer stvarno izludeh od guranja auta i placanja uzalud

Link to post
Share on other sites

1.8 karburator je najgora solucija u BMW to je karburator sa kompjuterom....zato su ga i skinuli .Mislim da ti je nesto poremeceno ugradnjom plina.K-GLAVA je jako dobra dok radi,ali kad ona pocne da zeza pocinju problemi.Ja imam K-glavu na 318i i auto ne prelazi 9 litara kod ostre voznje ali mi ne valja davac hladnog starta pa dok se auto ne zagreje,radi uzasno i ne prima gas nikako.Za tvoj motor je najbolji L-jetronic sistem (84-87g) sa protokomerom,kompjuterom,usisom,diznama,el.pumpom koja nije ista kao kod k-glave...Plasim se da ti K-glava nije dugo stajala,jer je to propast za nju,i pumpa K-glave ako se osusila mozes da je bacis,verovatno ces morati da cistis dizne....Plin je smrt za originalni karburator,jer moze da ga istopi,ako nije razbusen a ako je razbusen opet mozes da ga bacis....

Link to post
Share on other sites

Po broju motora on je bio injection, a sada je jednogrli karburator sa rucnim sauhom. Sa plinom i benzinom i tim karburatorom do sad sam presao 10000km bez nekih vecih problema osim povremenih stucanja kada je na benzinu. Inace ostavljena mu je elektricna pumpa za benzin. Neka se stavlja sta god da treba samo da ljubimac bude opet u voznom stanju :D

Jer imas ideju gde bi u Bg-u mogao makar privremeno da resim posto ne verujem da bih uspeo da stignem do Sapca

Link to post
Share on other sites

Imas dva tipa injectiona :k-glavu tj.mehanicki einspritz i l-jetronic (protokomer,kompjuter),ne znam koga da ti preporucim,dok sam imao 1.8 m10 bio sam musterija kod svih karburator-majstora u Bgd-u,svi oni kad se procuju kao dobri posao prepustaju segrtima i onda pocinje igranka bez prestanka.Ako ti se dizne srafe u glavu direktno onda je bio mehanicki einspritz tj. k-glava.Elektro pumpe su bile zastupljene i kod k-glave i kod l-jetronica s tim da je pumpa kod k-glave davala veci pritisak.BMW nikad nije imao rucni sauh (od prve trojke (1975-) do danas.Najgore je sto ce karburatordzije uvek reci da je neko dirao instalaciju pa je do plina,da je to "budzeno"

Link to post
Share on other sites

Da totalno si u pravu za igru bez prestanka i izlizanu pricu oko plina. Ok, sad mi je jasnije oko injectiona. Znaci bice lud provod sesti opet u ispravnog ljubimca.

Kako mi se cini bice to dugo putovanje do Sapca ili parkirati pa strpljivo cekati da se samo od sebe popravi :D

Vidim da cu da napravim plocu i nabudzim neki drugi karburator kao FIRST AID, ako je uopste do toga problem, mada verujem da jeste....

Hvala na objasnjenju za injection

Link to post
Share on other sites

ukoliko je imao k glavu a sada je karburator, i ukoliko su ti se ti problemi pojavili tek nakon nekog vremena najlogichnije je da te (po meni) zajebava benzinski ventil koji je riknuo vremenom od prevelikog pritiska benzina. poshto si rekao da ti pumpa i dalje radi a ta pumpa nabija pritisak od nekih 5 bara, ako se ne varam, sasvim je logichno da je kroz ventil pocheo da "curi" gorivo. ti simptomi koje ti imash su simptomi kada auto pomesha goriva. plin + benzin = presisavanje. i kada ga ostavish neko vreme da gorivo izvetri naravno da che da upali. e sad, postoji reshenje da se ta pumpa zadrzi ali da bi to na karburatoru radilo kako treba potrebno je bajpasovima oboriti pritisak benzinu pre ulaska u benzinski ventil. (po ovoj teoriji, auto bi trebao da pravi probleme kao shto si naveo SAMO dok je na plinu, na benzinu-mozda)

inache simptome koje si naveo moze da pravi i bobina

Link to post
Share on other sites

ukoliko je imao k glavu a sada je karburator, i ukoliko su ti se ti problemi pojavili tek nakon nekog vremena najlogichnije je da te (po meni) zajebava benzinski ventil koji je riknuo vremenom od prevelikog pritiska benzina. poshto si rekao da ti pumpa i dalje radi a ta pumpa nabija pritisak od nekih 5 bara, ako se ne varam, sasvim je logichno da je kroz ventil pocheo da "curi" gorivo. ti simptomi koje ti imash su simptomi kada auto pomesha goriva. plin + benzin = presisavanje. i kada ga ostavish neko vreme da gorivo izvetri naravno da che da upali. e sad, postoji reshenje da se ta pumpa zadrzi ali da bi to na karburatoru radilo kako treba potrebno je bajpasovima oboriti pritisak benzinu pre ulaska u benzinski ventil. (po ovoj teoriji, auto bi trebao da pravi probleme kao shto si naveo SAMO dok je na plinu, na benzinu-mozda)

inache simptome koje si naveo moze da pravi i bobina

Hvala na savetu, inace posto mi je auto stajao na nekom parkingu, juce sam ga najnormalnije upalio i dovezao kuci. :D Zaboravih da napomenem da je elektricar cackao oko bobine (gubila kontak), tako da cu da je zamenim u subotu, pa javljam da li je to bio problem B)

Link to post
Share on other sites

krutu rudu i neko sa malo jacim autom i eto te u sabcu i nemoj da ovaj ko te vuce zaboravi da pokupi karticu za putarinu i za tebe jer posle moras da cekas oko 10min da ti otstampaju kad budes izlazio sa autoputa .a k-glava i plin se bas i neslazu tako da ti ne preporucujem da stavljas k-glavu.

Link to post
Share on other sites

krutu rudu i neko sa malo jacim autom i eto te u sabcu i nemoj da ovaj ko te vuce zaboravi da pokupi karticu za putarinu i za tebe jer posle moras da cekas oko 10min da ti otstampaju kad budes izlazio sa autoputa .a k-glava i plin se bas i neslazu tako da ti ne preporucujem da stavljas k-glavu.

Smislio sam kako cu da ga prebacim, samo cekam da legnu neke pare i da ga teram. Ima dobra fora sa AMSS - om, placa se 2000 dindzi godisnje, a posto sam clan od avgusta onda banja.

http://www.amss.org.yu/html/clanstvo/atp.html

"Kupon 3 Besplatna pomoć u slučaju kvara na vozilu (transport vozila, prevoz lica)

Ovaj kupon daje pravo članu na besplatnu pomoć u slučaju kvara na vozilu, i to:

a) besplatan transport vozila u kvaru do 50 km (ukupno 100 km računajući kilometražu pređenu u dolasku i odlasku službenog vozila). Za relaciju dužu od 50 km član plaća razliku kilometraže po cenama za članove, računajući kilometražu pređenu u dolasku i odlasku službenog vozila. Razliku u kilometraži član plaća izvršiocu neposredno.

:D besplatan prevoz-povraćaj troškova prevoza člana i njegove porodice, železnicom ili autobusom od mesta kvara vozila do mesta prebivališta"

Inace to za mesto prebivalista ne vazi B)

Tako da ce slep do Sapca da me ispadne 2000 dinara. Svakako jeftinije nego da pozovem bilo koju slep sluzbu. To mi je nekako najgotivnije nego da cimam ortaka, kad vec dadoh tolike pare na majstore :D

Link to post
Share on other sites

po ovome sto si napisao kostace te vise od 2000din jer do sabca ima vise od 50km.

Slepanje na auto-putu???? Bolje na prikolicu..

ako neces da ides autoputem mozes i preko obrenovca.autoputem nije po zakonu ali je lakse i brze.

Link to post
Share on other sites

po ovome sto si napisao kostace te vise od 2000din jer do sabca ima vise od 50km.

ako neces da ides autoputem mozes i preko obrenovca.autoputem nije po zakonu ali je lakse i brze.

Clan sam od avgusta u AMSS-u, a zvao sam da ih pitam koliko bi me kostalo i rekose oko 2000 dinara za tih dodatnih 30km :pleasantry: . Da li je to ona fora kad stignem a oni kazu 5000 dinara pa da moram da vadim pribor za spustanje cene :pleasantry:

Znam za put preko Obrenovca, prodjoh 1000 puta na putu do sela koje je 30km posle Sabca. :pleasantry:

Link to post
Share on other sites