Potrosnja 3,09 l/100km


Recommended Posts

Ucesnici:

- Passat 1.6 TDI Bluemotion

- Novinari iz hrvatskog ‘Auto motor i sporta’ Ivan Cvetković i Marko Tomac

Jedan rezervoar - ukupno 2545,8 kilometara....od 27. do 30. juna 2011....Prosečna potrošnja 3,0871 lit/100 km...voznja po Hrvatskoj

Pravila: linearno kretanje - jednom iskorišćeni put do kraja obaranja rekorda se više ne sme koristiti, pa su u rutu uključene i brdovite deonice Like...

Raniji Ginisov rekord: ukupno 2456,88 kilometara, u istom autu u događaju koji je organizovala redakcija britanskog The Sunday Timesa 2010.

http://www.automotorisport.hr/vijesti/do-gasenja-motora-putno-racunalo-pokazalo-je-2545-km

Link to post
Share on other sites

ja cu to da oborim sa mojim 525 tds na bilo kom mestu ! ja na 100 km/h imam potrosnju od 4,9l / 100km . a kamoli sa wv passat-om 1,6 !!!

ako dobijem pratnju i troskove za to ! pa sigurno obaram hrvatski rekord ! jer ja sam srbin !!! hahhha

Link to post
Share on other sites

Koliko su krugova obrnuli ?

:) nije da bas nemam smisla za humor...ali:

"ukupna dužina puteva u Republici Hrvatskoj iznosi 29.472 km (magistralne, regionalne, lokalne), od toga 1.523 km autoputevi i 2.256 km E-put" (podaci iz pks.sr)

(ako si na to mislio onda je to-to...a ako ne - onda nista..)

...u svakom slucaju, extra je marketinski potez pred letnju sezonu...

Link to post
Share on other sites

:) nije da bas nemam smisla za humor...ali:

"ukupna dužina puteva u Republici Hrvatskoj iznosi 29.472 km (magistralne, regionalne, lokalne), od toga 1.523 km autoputevi i 2.256 km E-put" (podaci iz pks.sr)

(ako si na to mislio onda je to-to...a ako ne - onda nista..)

...u svakom slucaju, extra je marketinski potez pred letnju sezonu...

Nemoramo bas tako precizni da budemo :) Hvala im lepo , krenuo sam u Istru na more pa u zadnjem momentu odlucim da ipak neidem i produzim za Italiu i odem u Lignano . Neka njih jos malo i zaj--ali su me samo tako :)

Link to post
Share on other sites

Nije problem što su postigli tolicku potrošnju i ušli u Guiness-ovu knjigu rekorda, ispratio sam dogadjaj i pretražio sve natpise o ovome, ali se pitam zašto nisu objavili detaljne podatke o prosečnoj brzini kao i itinerar sa detaljnim turama i prosečnim brzinama na svakoj turi, tj. u svim uslovima vožnje.

A onda sam u tekstu koji je okačila Ljilja video ovu poslednju sliu i na indirektan način "dobio" to što sam tražio:

guinness58001.jpg

:D :D :D

Imajte strpljenja, dragi vozači iza nas, pa ovi su se vukli po putevima :lol:

Jedino kao rekord i ranije nepostignut rezultat, ovo ima neku vrednost. U praksi i svakodnevnoj vožnji, pa i ljudima koji budu vozili ovaj auto tj. automobile sa ovim motorom, ovaj "rekord" neće imati ama baš nikakvu praktičnu vrednost pošto ni približno ovoliko nisku potrošnju neće moći da ostvare.

Link to post
Share on other sites

Probajte potraziti prethodnog vlasnika rekorda na netu, u pitanju je bio neki Audi, tamo je bilo konkretnijih podataka o tome kako je vozeno... Max postignuta brzina mislim da je bila nesto tipa 90km/h, vozili su 70km/h po autoputu i slicno... Postigao sam i ja potrosnju od 3l benzina jednom, ali to nije voznja bila, to je bilo da nekazem sta u zdrav mozak :rolleyes:

Link to post
Share on other sites