Distanceri/distancijali i jos jedno smesno pitanje


Recommended Posts

Pozdrav svima,član sam ovog prelepog foruma oko nedelju dana,od kad sam uzeo prvog BMW-a...Da ne sviram mnogo onoj stvari,rec je o E90 e sad,zanima me sledeće.Hteo bih da izbacim tockove malo,jer su mnogo uvuceni unutra i kad ga gledam kao da nema tockove,znam da to mogu rešiti distancilajima/distancerima,koje sam viđao u GANG LAND-u Centru Bobanu i ima neki privatnik valjda sa Vračara(nisam siguran) potreban mi je savet sta vi kao mnogo iskusniji vlasnici BMW-a mislite o tome,da li štete trapovima,ako štete-koliko štete,hocu li zeznuti nesto posto ce se raširiti rastojanje točkova,da li znate možda neko bolje mesto gde mogu uzeti distancere,...? i jos jedno pitanje...da li je moguce ili ja ne mogu da nađem,na E90 da nema pokazivač temperature motora...? Hvala vam unapred pozzz :)

Link to post
Share on other sites

dobro si video nema pokazivac temperature

distancijali nicemu ne stete ja sam kod mene imao distance od 4 cm

gume i felne "danko" na batajnickom putu imaju veliki izbor distancijala a prave i po porudzbni, takodje imaju i duze srafove, brezone itd.

Link to post
Share on other sites

Ja imam na mojoj :e30: pozadi aluminijumske distancere širine 20mm i nisam imao nikakvih problema sa trapom.bitno je da su aluminijumski,pošto neki prave i od čelika,a on je dosta težak i tu dolazi do problema sa trapom.Ima u Inđiji lik(VRAČAR)koji pravi distancere i brezone kakve hoceš.

Link to post
Share on other sites

distancere stavljas ako hoces da ubacis "vece" kocnice...tebi i onako trebaju neke ozbiljnije felnice...sa ovima i sa distancerima , nebi nista uradio <_<

Link to post
Share on other sites

da nema pokazivac temperature samo trenutna potrosnja ko i svaka bembara i kapacitet rezervoara :( a što se tice felni,znam gde je danko,mada sam video i Belelux isto na BATAJNICKOM DRUMU-onaj za Metro imaju isto felne u fullu,al dobro felne otom potom,mada menije to vise radi estetike ocu da mi "zine" malo,bas su mnogo uvucene :( imate tamo u automobili clanova sam stavio slike pa mozete videti...hvala vam mnogo na savetima i iskustvima,nova mišljenja dobrodošla uvek :)

Link to post
Share on other sites

Ja sam bas danas stavio distancere na 5-ici, napred 2.3cmm, pozadi 3cmm

Ne steti nista, sto se tice trapa

Mozes da narucis kod milana vracar Indjija

tel: 022/553-430, 063/7738-966

http://tuningstyling.co.rs/kontakt.php

Ovi momci prave extra distancere i mozas slobodno i napred i nazad da uzmes po 2 cm i neces imati nikakvih problema a auto ce ti biti sigurniji .

Link to post
Share on other sites

Cetri distancera i 20 brezona sa maticama ce te kostati skoro kao dobar set felni sa odgovarajuom sirinom i ET-om...

Dobro razmisli!

Link to post
Share on other sites

ET = offset a offset is everything! ;)

http://www.gtsparkplugs.com/WheelOffsetCalc.html

Ako ne razumes kazi, objasnicu plasticno...

Daj sliku tockova, procitaj sirinu i ET sa njih pa ces dobiti najkvalitetniji savet!

Link to post
Share on other sites

ET = offset a offset is everything! ;)

http://www.gtsparkplugs.com/WheelOffsetCalc.html

Ako ne razumes kazi, objasnicu plasticno...

Daj sliku tockova, procitaj sirinu i ET sa njih pa ces dobiti najkvalitetniji savet!

30072011013q.jpg

Uploaded with ImageShack.us

evo druze nije neka slika al mozes videti koliko je uvuceno...

Link to post
Share on other sites

To je ona fabricka najsirotinskija varijanta....

Tvoje felne su 16x7J ET 34, na tu varijantu trebaju ti dosta siri distanceri samim tim i duzi brezoni da bi to licilo na nesto, a kao sto sam vec napisao u prvom postu, ta opcija se daleko blizi ceni lepih 17 felni sa manjim ET-om koje bi daleko lepse stajale tom autu!

Na taj model je fabricki isla i 18-tica 8J napred i 8,5j nazad sa ET-om 34 i 37, znaci ne diraj nista ako ne mislis da stavljas veci i siri tocak! ;)

Link to post
Share on other sites

To je ona fabricka najsirotinskija varijanta....

Tvoje felne su 16x7J ET 34, na tu varijantu trebaju ti dosta siri distanceri samim tim i duzi brezoni da bi to licilo na nesto, a kao sto sam vec napisao u prvom postu, ta opcija se daleko blizi ceni lepih 17 felni sa manjim ET-om koje bi daleko lepse stajale tom autu!

Na taj model je fabricki isla i 18-tica 8J napred i 8,5j nazad sa ET-om 34 i 37, znaci ne diraj nista ako ne mislis da stavljas veci i siri tocak! ;)

Pa iskreno...ne bi isao vise od 17" zbog cene guma...i 17-ice gume da uzmem bi bile oko 70 000 din a to nije bas malo i ako sam iz porodice koja neživi samo na hlebu i vodi :/

Link to post
Share on other sites

Barum Bravuris 2 u 225/45-17 varijanti u Coening-u sa montazom i balansiranjem 9326din..

To je ako bas hoces nove, a ima i polovnih dobrih varijanti, samo treba traziti i cekati da naidje na netu!

Link to post
Share on other sites

Distancere mozete kupiti za nekih 100 eura ali sobzirom da ce vam trebati komplet zimskih tockova zbog zakona red bi bio da tog lepotana obujete sa nekim odgovarajucim tockovima a ove ostavite za zimu . Neki od 17 coli bi mu lepo legli .

Link to post
Share on other sites

ne kvari nov auto distancerima ako nista drugo lezajevi ce krace da traju, promeni felne, ove ostavi za zimu.

steta sto ova http://www.polovniautomobili.com/oglas1346483/alu_felne_za_bmw_m_8j_x_17_et15/ ima ovaj ET inace bi bila pun pogodak.

za 70000din mozes da teras ooopasnu gumu i to novu a standard imas za upola manje para !

http://www.gume-direkt.si/ ovo su ti cene u sloveniji sa montazom a i felne mozes da nadjes tamo za isto ili manje para kao i ovde,

s'tim sto imas mnooogo veci izbor i u boljem su stanju. Kazu da je Ljubljana mnog lep grad. Koliko bese ima do Ljubljane? A da, mrzi te da vozis. Ok, 225/45-17 na noge mozes da dobijes vec od 250e. Pricam o novim gumama !

Link to post
Share on other sites

Netacno, Et je 34.., kao sto sam vec napisao, jedino ako laze fabrika. . . ;)

Link to post
Share on other sites