Recommended Posts

jebesh bmwa koji ne vrti preko 4 ipo soma...

noviji mercedesi imaju blokadu na 4 soma ali samo u leru

druze to ti je 528e, ekonomik verzija, ima 125ks dok 528i ima valjda 184ks, tako nesto...smanjena je snaga na ustrb potrosnje...bas malo trosi a ume da povuce kad zatreba, e sad zamolio bihnekog strucnijeg da mi kaze da li on stvarno ne vrti preko 4500...

Link to post
Share on other sites

meni se ne veruje u tu prichu sa obrtajima...

ne vidim ni jedan razlog zashto bi to tako pravili da bi smanjili potroshnju

bolje da su stavili 1.8 motor

Link to post
Share on other sites

Tvoj auto nosi oznaku 525e ili sto bi mi rekli 2,7 eta,taj motor je uštrojen na bregastoj /jako mali bregovi/ na glavi i usisnoj grani/mali kanali usisa i izduva/kao i na elektronici motora.Limitiran je na 4500 obrtaja ali mu je mala potrošnja i mnogo veliki vek trajanja.Ugradnjom druge glave i elektronike snaga se dize na oko 200 ks te mnogi koriste te klipove i radilicu za podlogu za friziranje motora.Inace 525e ili325e je zbog velikog obrtnog momenta namenski pravljen za vucu prikolica kamp kucica itd......

Link to post
Share on other sites

meni se ne veruje u tu prichu sa obrtajima...

ne vidim ni jedan razlog zashto bi to tako pravili da bi smanjili potroshnju

bolje da su stavili 1.8 motor

Isli su na soluciju:velika kubikaza-malo konja,auto je nisko-turazan,moze da predje mnogo kilometara jer je rasterecen (tzv.eta motor).Eta motori imaju veci obrtni momenat....Motor 1.8 u e28 je totalna nula,trosi vise od 520i a ne ide nikako,pogotovo uzbrdo (Zlatibor vidi vec kod Sevojna)

Link to post
Share on other sites

ako je to motor tipa kao u kocki onaj 325e...

mogao bih da se zaqnem da sam ih turirao i do 6000 rpm...

dodushe bilo je to na plinu ali bar bi mi neko rekao neshto do sada

interesantno, chovek se uchi dok je ziv...

Link to post
Share on other sites

drugim recima ..... tvoj motor je kao stvoren za budzenje i dobijanje extra snage .....

ako hoces spremi lovu za drugu glavu , kompjuter , ubrizgavanje i dobices dosta ...... u principu nije to toliko skupo

Link to post
Share on other sites

Svojevremeno ALPINA je pravila budzevine tog motora i rezultati su bili fantasticni,u kocku smo ubacivali te motore stvarno su vredni paznje :D

Link to post
Share on other sites

Menjac je jako slican minimalna razlika u prenosu,glavna razlika je u jako dugackom diferencijalu.Kada smo preradjivali prvu etu neko vreme smo je vozili sa dugackim difom,rezultat je bio sledeci:prvom100 , drugom 150 , trecom 210 cetvrtom je punio sat do kraja na 5500obrtaja ali je to vec dugo trajalo i vec je motor osetno gubio snagu a o petoj i da ne govorimo samo je mogao da odrzava bez nade ubrzanja.Nakon nekog vremena ugradili smo 3,64dif i krajnja brzina je bila ista na punom gasu do 6700obrtaja oko 240km/h ali je u svim brzinama imao znatno bolji odiv na gas :D

Link to post
Share on other sites