Recommended Posts

interesuje me par informacija vezanih za lance

poshto mi zena ne "odobrava" qpovinu zimskih guma i felni a ulica u kojoj zivim je pod vechim usponom a komshije koje zive tu ne chiste ulicu, primoran sam da auto parkiram negde u "kotlini" pa polako peshaka gajbi.

koliko je to komplikovano montirati, postoje li za 17ce 255/40, na shta se treba obratiti paznja, ima li neko neko isqstvo sa njima koje bi podelio i tako...

Link to post
Share on other sites

hm...i jesu li mu stigli ti lanci za 17? mozda nisam u pravu,ali mislim da ne postoje lanci za 17,bas zbog tog grebanja, i zbog toga sto bi izgubili ulogu za tu velicinu... ako su mu stvarno stigli,i ako ih je montirao na 17,onda sorry,naucio sam nesto novo :P

Link to post
Share on other sites

Nisu lanci za niskoprofilne gume a pogotovo ne za alu felne,najbolje je naci 2 celicne felne sa fabrickon dimenzijom guma,na ta dva tocka staviti lance,staviti ih u gepek za nedaj boze i montirati po potrebi.

Link to post
Share on other sites

http://www.viamichelin.fr/viamichelin/fra/...nes-texte-2.jpg

probaj da nadjes ovo.. ove zice se super pokazale

a ovo je nesto novo i kao dobro ---

http://news-images.caradisiac.com/IMG/jpg/...2/0/4/1-204.jpg

http://www.forum-auto.com/uploads/200412/s...iders_sevac.jpg

ja licno koristim ove kranpone i super sam zadovoljan njima nisu bas kao na slici ali tako nesto slicno...

http://img266.imageshack.us/img266/672/dsc008768qk.jpg

Link to post
Share on other sites

hm...i jesu li mu stigli ti lanci za 17? mozda nisam u pravu,ali mislim da ne postoje lanci za 17,bas zbog tog grebanja, i zbog toga sto bi izgubili ulogu za tu velicinu... ako su mu stvarno stigli,i ako ih je montirao na 17,onda sorry,naucio sam nesto novo :P

necu da lupam sada,pitacu ga pa cu javiti.to je ustvari njegov tata narucio iz italije,sad je uzeo alfu 159 pa oce da ide na jahorinu!javljam sutra.

Link to post
Share on other sites

interesuje me par informacija vezanih za lance

poshto mi zena ne "odobrava" qpovinu zimskih guma i felni a ulica u kojoj zivim je pod vechim usponom a komshije koje zive tu ne chiste ulicu, primoran sam da auto parkiram negde u "kotlini" pa polako peshaka gajbi.

koliko je to komplikovano montirati, postoje li za 17ce 255/40, na shta se treba obratiti paznja, ima li neko neko isqstvo sa njima koje bi podelio i tako...

mislim sta reci kakav je ovo post ne da mi zena ??????????????????????????

Link to post
Share on other sites

postoje lanci za 17 ja ih imam tj imao sam dok ih nisam iskidao pre 5 dana . stigao sam sa zlatibora pre 2 dana i tamo sam ih morao staviti i bili su na 235 45 17 medjutim sve je bilo lepo po snegu cim sa uhvati 2 metra asfalta lanci se raspali u komade izlomila ih benka. moje misljenj je da je ta dimanzija gume pretvrda i bez lanaca a tek sa njima je strasno . eto moji nisu izdrzali .

Link to post
Share on other sites

mislim da je ovaj thread glupav jer lanci za sneg su samo za extremne momente kada je samo sneg i led a ti ces imati mesovitu voznju asvalta i to malo uzbrdo ispred doma tvoga,jesi li ti nekada vozio sa lancima

kupuj zimske gume a veruj ni one ti nece pomoci kad bude bilo poledica ,sneg i uzbrdo

Link to post
Share on other sites

4 celicne felne 195/65/15 sa dobrom sarom zavrsavaju posao a koštaju manje od lanaca i bezbednije su,nema potrebe izmišljati toplu vodu kad su rešenja jednostavna :D

Link to post
Share on other sites

znam ja da su felne i gume pravo reshenje ali ja sam trazio alternativu jer imam uzbrdo da predjem samo nekih 50ak metara. i sad ja zbog tih jebenih 50 metara, ma ne radi se vishe ni o njima, idem ja sa ovim gumama skoro svuda za svoje potrebe, nego mi je to shto ne mogu mirno da spavam nochu znajuchi da mi auto stoji negde gde ga ni ne vidim ni ne chujem alarm. pazi kada sam toliko is3povan da na bordu qcam code da ga kao neko ne bi mogao upaliti tako lako.

to me jede celu noch. i onda kada ujutru idem i iza ugla vidim da auto stoji kako sam ga i ostavio samo uzdahnem sa olakshanjem...

a kapiram i da neche biti vishe ovoliko snega... nadam se

to e cela pricha zashto sam trazio ovu vrstu reshenja

Link to post
Share on other sites

hm...i jesu li mu stigli ti lanci za 17? mozda nisam u pravu,ali mislim da ne postoje lanci za 17,bas zbog tog grebanja, i zbog toga sto bi izgubili ulogu za tu velicinu... ako su mu stvarno stigli,i ako ih je montirao na 17,onda sorry,naucio sam nesto novo :D

stigli su mu,dakle postoje,provjerio sam nocas...

Link to post
Share on other sites