Muzika se cuje samo na dva zvucnika


Recommended Posts

Imam problem da mi samo rade 2 od 6 zvucnika. Radi u nogama vozaca i visoko tonac u vozacevim vratima. Ostali ne rade. Nije problem u podesavanju leve-desne, prednje-zadnje strane, vec u necem drugom. Ostali zvucnici fizicki postoje i ima kabl povezan do njih. Sta moze biti.

Link to post
Share on other sites

izlazi,korodorali kontakti na zvucnicima,mozda je negde - na sasiji pa prekida,mozda su i zvucnici prkli... nadam se da sam pomogao :D

Povezivao sam druge zvucnike na izlaz od mojih i nista se desava. Interesuje me da li moze da radi samo jedna strana, ako nema popjacala ili ako je riknulo. Posto ne mogu da nadjem gde mu stoji pojacalo???

Nista nije korodiralo, sve je kao novo.

Link to post
Share on other sites

Povezivao sam druge zvucnike na izlaz od mojih i nista se desava. Interesuje me da li moze da radi samo jedna strana, ako nema popjacala ili ako je riknulo. Posto ne mogu da nadjem gde mu stoji pojacalo???

Nista nije korodiralo, sve je kao novo.

Moze da radi jedna strana,meni se skoro otsrafio sraf na desnoj strani i zvucnik je dodirivao sasiju pa je radila samo leva strana. A gde se nalazi pojacalo ne bi znao da ti kazem,nisam usao ni u jedan e46 :D

Link to post
Share on other sites

Tebi znaci ne radi prednji desni zvucnik i oba zadnja. Kablovi na samom radiju ili mozda ima osigurace za svaki izlaz posebno. Proveri dobro i masu samog uredjaja, mozda ti fali neki sraf na samoj sasiji radija pa zajebava... Jbg ako nije to onda su otisli izlazi, nema sta trece da bude...

Probaj prvo da prikljucis druge zvucnike direktno na izlaz radija, da smanjis broj mogucih problema. Ako rade onda te negde kablovi zezaju, ako ne rade onda skidaj radio i trazi mu gresku...

Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro povezao ti imas 16:9 navigaciju? Verovatno te zeza (crk'o) radio modul koji je u gepeku (oznaka BM 54). Moze da bude do lose mase unutar samog uredjaja, ali cesce crkavaju izlazni pojacivaci, koji mogu da se uspesno zamene (na zalost ne bas jeftina popravka).

Link to post
Share on other sites

Jesi li vadio svoj kasetovon iz auta, ako je sve povezano kako treba ili su kablovi u prekidu ili ne rade izlazi-koji je kasetofon u pitanju?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Da je riknuo radio, ne bi bilo zvuka u opste, on ima 2 izlaza za napred i nazad, a meni radi samo jedna strana napred.

Link to post
Share on other sites

Njemu je ceo radio upakovan u taj modul, a on najcese zeza tako sto ne crkne komplet, vec samo prednji/zadnji/levi/desni i slicno. Ako znas engleski, onda na google: "BM54 radio modul" pa vidi koja su sve iskustva i kakvi tipovi kvarova su izazvani tim uredjajem. To je izuzetno cest kvar u e46, e39 i e53.

Ovo naravno vazi pod uslovom da si probao zvucnike na drugom uredjaju i da kablovi nisu negde u prekidu.

Link to post
Share on other sites

Imam MK navi sistem, skinuo sam i fizicki odkonektovao sve kablove (stavio da na zadnje sediste), a i dalje se cula muzika i mogao sam da menjam stanice i da pojacavam istu na volanu???

Kacio sam druge zvucnike i ne rade, a moji rade na drugom radio aparatu.

Link to post
Share on other sites

Kacio sam druge zvucnike i ne rade, a moji rade na drugom radio aparatu.

Onda je umreo aparat!

Jesi pokusao drugu jedinicu da povezes?

Link to post
Share on other sites

Imam MK navi sistem, skinuo sam i fizicki odkonektovao sve kablove (stavio da na zadnje sediste), a i dalje se cula muzika i mogao sam da menjam stanice i da pojacavam istu na volanu???

JA se izvinjavam ovo nisam razumeo, odakle se cula muzika, ako si otkacio sve kablove koji idu do zvucnika?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Imam MK navi sistem, skinuo sam i fizicki odkonektovao sve kablove (stavio da na zadnje sediste), a i dalje se cula muzika i mogao sam da menjam stanice i da pojacavam istu na volanu???

JA se izvinjavam ovo nisam razumeo, odakle se cula muzika, ako si otkacio sve kablove koji idu do zvucnika?

Pozdrav

Pisem za onaj veliki displej evo link na koji deo mislim http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Touring/Europe/320d-M47N/LHD/N/2001/october/browse/audio_navigation_electronic_systems/on_board_monitor_tv_amplifier/, ali i dalje se muzika cula i bez problema sam pojacavao i smanjivao muziku i menjao radio stanice. Sto znaci da pojacalo nije na njemu, kao ni radio prijemnik.

Link to post
Share on other sites

Ja rekoh da ti je radio modul u gepeku...

Evo jos jednom: sa leve strane, gde je CD changer ti se nalazi srebrna kutija, velicine kao standardni radio/cd, ali bez ikakve plocice i slicno. Na sebi ima jedan konektor velicine 3x3 cm i jedan konektor za antenu. Tu se nalazi ceo radio kao i predpojacalo/pojacalo. Displej na tabli je samo displej i nista vise (naravno i kasetofon).

Taj modul u gepeku ti je u problemu.

Link to post
Share on other sites

U gepeku nema modula niti pojacala, postoji citac za navigaciju i CD charger. Skidao sam sve do lima i nema nista. Problem je gde je pojacalo????

Link to post
Share on other sites

Znaci dvaput nista je nista,! Crva nije ni bilo. :prankster2:

Nego slikaj ti sve te tvoje kutije i djunte redom, od radija do gepeka, pa ti mozda i pomognemo, ovako je izgleda mrka kapa.

Link to post
Share on other sites