pomoch oko retrovizora


Recommended Posts

pre jedno 3 meseca sa qpio novi (polovan) retrovizor u istoj boji za neke smeshne pare od ortaka jer je moj na vratu (onaj trouglasi deo shto se shrafi onim imbusom) malo pocheo kao da bubri od vlage ili ko zna vech chega. nema veze, zamenim ja njega i sve kao radi savrsheno. medjutim kada je pala ona ledena kisha i sve zivo zaledilo i kada sam upalio grejache skontam da se sve otopilo sem tog retrovizora. otvorim ja retrovizor da vidim shta se tu deshava...

i gle sranja, taj retrovizor uopshte i nema grejach!

poshto sam sachuvao svoj stari retrovizor, otvorim ga kako bi iz njega prebacio instalaciju sa sve ogledalcetom.

da bi skinuo instalaciju morao sam da razdvojim sam retrovizor od tog vrata koji se shrafi na sama vrata

e tu sam se zajeb`o debelo...

ono sto drzi ta dva dela je neka opruga (tako mala a tako jebeno jaka) koja sa gornje strane ima osigurach (koji je lako izvaditi, koji sam ja naravno izvadio) koji sada ne mogu da vratim

ona sluzi da se retrovizor moze saviti ka staklu i ujedno blokira u krajnji polozaj da se ne bi sam zatvorio

sada imam 2 retrovizora svaki u dva dela. znaci imam 4 dela koja mi ne znache ni qrcu i furam auto bez jednog retrovizora

da li je neko imao slichnu situaciju, i ako jeste moze li mi pomochi i prodati foru kako da nategnem tu oprugu dovoljno da ona izadje natrag na drugu stranu kako bih mogao da postavim osigurach a da pritom nishta ne slomim?

Link to post
Share on other sites