Recommended Posts

Ljudi pozdrav, dugo nisam pisao ali mi sad treba misljenje nekog ko je upucen. Konkretno 10 meseci sam se vozio bez ikakvih problema od kad sam kupio auto sad pocinje da mi zvecka prednji trap u pitanju je BMW 320d 2002god restajling 150ks, interesuje me dali je moguce promeniti samo jabucice bez zamene cele viljuske, i koliko kosta jabucica a koliko cela viljuska( okvirno).

Hvala

Link to post
Share on other sites

mislim da nije moguce zameniti samo jabucice, mada nemoj da me drzis za rec...........a cela viljuska ti je kod Nese u Nisu 60e sa ugradnjom, a po radnjama oko 15.000din po komadu, imas i nesto jeftinije, oko 12.000din za komad.................ja sam pre 15 dana sredjivao trap pa znam cene odatle............

Link to post
Share on other sites

Druze kod tog bmw-a je to nemoguca misija, sem ako nemas odgovarajucu opremu za to koja je dosta skupa. Okvirno cena viljeske sa jabucicama tj. kuglama kosta izmedju 90 i 130eura po komadu zavisi od proizvodjaca. Silen blokovi koji drze viljusku su od 20-30eura pretpostavljam da je i to lose jer prvo odlaze oni pa onda kugle. Posto vidim da si iz dimitrovgrada mozes da prosetas do Nisa, naselje komren, servis ``Radijus`` vlasnik je Nesa. Kod njega su ti viljuske komplet reparirane i sa garancijom i ugradnjim 50 ili 60 evra po komadu a ako ujedno menjas i silene to je jos 20eura, odvojeno su sileni 20 eura komad. Znaci ukupno 120evra i imas trap koji nece da mrdne bar dve godine. Ja sam sa mojim presao oko 20000 km sa Nesinim viljuskama i silenima a i dalje je auto utegnut ko puska. Imas na forumu dosta pisano o tome.

Link to post
Share on other sites

Ljudi hvala vam puno, jos kad bi imali neki telefon od tog Nese da pozovem coveka i dogovorim.

Hvala jos jednom mislim da je to ok varijanta jer ovi novi delovi slabijeg proizvodjaca nemogu da izdrze toliko i sigurno su gori.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites