Koje felne u zimski set AL ili celicne


Recommended Posts

Nemogu sam da odlucim sta je pametnije, kako da kompletiram zimski set. Vozim E46 320d sa letnjim gumama na felnama 17"

Kupio bih felne i gume u dimenziji 15" ali sada je dilema da li felnu celicnu ili aluminijumsku.....

Aluminijumske su malo skuplje ali mnogo lepse a celicne su malo povoljnije ali dok kupim radkapne dodje mi na isto....

Dajte neki savet, ko ima neka iskustva

Hvala.

Link to post
Share on other sites

ma to je ok nego cemu onda celicna felna ako je al lepsa a isto kosta (kad dodas i radkapne)....

Pomislio sam da je celicna jaca pa kao zato je bolja za zimu.Mada ja zimi mnogo opreznije vozim nego leti

Link to post
Share on other sites

Pa logicno, kupis alu 15" i dobre zimske gume, jer ces skoro pola godine voziti zimske, pola letnje, tako da ti je bolje alu jer ti ne ruzni toliko izgled auta a opet sluzi svrsi, bar je to neko moje vidjenje.

Link to post
Share on other sites

Nemoj vise da ides kod tih ljudi, molim te :D

pa zamisli jos covek hteo da mi demonstrira da udari cekicem po celicnoj i po alu felni pa da vidim koja se lakse krivi al nije me to interesovalo

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Bice alu felne u svakom slucaju :rolleyes: Interesuje me samo da li se bolje auto zimi ponasa sa vecim ili manjim fenama 15 ili 16?

Nije problem u colaži felne, nego u širini gume.

Tako da ako montiraš 205/55R 16 ili 195/65 R15 nije tako velika razlika osim u ceni gde je 15" neuporedivo povoljnija. E sad, 16" po meni znatno bolje izgleda, i nešto je stabilnije vozilo na "suvom".

Link to post
Share on other sites