neznam sta da radim pomagajte


Recommended Posts

vozim bmw530 d 2001 god,auto redovno odrzavam ali vec dva mjeseca imam problem,naime jednostavno auto pocne da trza i nece da povuce kao da ne dobija gorivo,to se desava onako kad on hoce nema pravila ali uvjek kad postigne radnu temperaturu,kad je hladan ujutro ide normalno a potom se javi pa prestane pa opet tako i primjetio sam da se uvjek javlja pri nizim obrtajima do 2 odnosno 3 hiljade obrtaja,e sad vodio sam ga na dijagnostiku i kaze da je problem u pritisku goriva ne daje dovoljan pritisak samo do 0,8 bari pa sam promijenio pupmu visokog pritiska ali opet ista stvar,napominjem da mi ne radi pupma potopna u rezervoaru vec skoro godinu ali nikad mi se to nije desavalo ako drzim gorivo preko 15 litara,molim vas pomozite ako znate sta bi trebao uradit,unaprijed hvala

Link to post
Share on other sites

ma znam ja ali me nesto buni a mozda nisam to napisao ta pumpa mi ne radi vec dvije godine i nisam imao nikakav problem dosada jedino sto ako mi se spusti nivo goriva ispod 15 litara auto se gasio ali ja uvjek drzim gorivo preko i nikad mi se nije to javljalo e sad dali je mozda vremenom usled tog kvara moglo doci do ovoga zato pitam dali neko zna,jer sam promijenio pumpu visokog pritiska onu ispod vrata i ona nije bila nimalo jeftina pa reko da vidim imali ko kakav odgovor da mi pomogne

Link to post
Share on other sites

promijenjen je filter prije 5 mjeseci,mislim da on ne moze bit jer on kad je hladan ujutro ide super bez problema a posle kad dostigne radnu temperaturu pocne da trza,da je filter logicno bi bilo da nema veze sa temperaturom bar ja tako mislim

Link to post
Share on other sites

ako u filteru imas mulja i prljavstine ona se preko noci slegne i kad je hladan auto radi ok,ali posle malo voznje mulj se podigne i zapusi ti filter delimicno pa je pritisak slabiji..ja sam licno imao takav problem...mada svejedno bi trebao da zamenis tu pumpu u rezervoaru,nije ona dzabe tu,kako kaze kasper... :)

Link to post
Share on other sites

aj probacu i to da vidim,zamijenicu ga mada cisto sumnjam,gledao sam nesto po drugim forumima sto se tice takog problema moze da bude i senzor pritiska i neki relej na pumpi,filter mi je najeftinija varijanta,probacu,mada.....

a

Link to post
Share on other sites