Recommended Posts

ne zaboravite da pricate o velikoserijskom automobilu koji nikada nece imati veliku novcanu vrednost.

sentimentalno je druga prica.

Mozda ne kao e30 M3 recimo, ali ovakav auto, u ovakvom stanju, svakako hoce.

Perfektan! ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mozda ne kao e30 M3 recimo, ali ovakav auto, u ovakvom stanju, svakako hoce.

Neće kolega nikada. M3, pa Alpina B6 3.5S, i još neki limited edition modeli E30 su ipak nešto drugo, ali ono što se sa sigurnošću može reći je da će običan E30 u mint stanju uvek držati dobru cenu. Dovoljno je samo pogledati oglase, a posebno u inostranstvu, i uveriti se kako se za kocku s malo kilometara, i puno opreme, dakle u A1 stanju treba izdvojiti pozamašna količina eura. Primetio sam da im s protokom vremena cena čak i raste.

Link to post
Share on other sites

ne zaboravite da pricate o velikoserijskom automobilu koji nikada nece imati veliku novcanu vrednost.

sentimentalno je druga prica.

pa mislim da nisi u pravu i buba je izasla u preko dva miliona primeraka pa opet a1 stanje kosta kolko hoces.

Link to post
Share on other sites

'ajd plasticno i iz licnog primera: auto iz 60tih ide za preko 30000 eura u stanju, 'nako. treba u njega da se krkne jos 20000 ko iz picke. kockica, buba i ostale kerefeke moraju da budu savrsene u svakom pogledu pa ce dostici max 30-40% cene. e sad, sto je nekome danas 10000 nista a nekome previse to je druga prica sa politickom pozadinom te nije za forum namenjen ljubiteljima odredjene marke automobila.

Link to post
Share on other sites

Pa da li je realno da za jednu prosecnu platu kupis BMW-a rodjaci?????Znaci nebitno koji model,a recimo samo 5 godina unazad je ta ista kocka kostala oko 3000e, i to u neznam kojem stanju!!

Meni je danas ponudjena kocka siroki stop 89,za 400e :( :(

Link to post
Share on other sites

Kod nas, ili su podcenjene ili su precenjene.

Neko ce za kocku u raspadnutom stanju traziti 1200e, i to je kao ok, a zaista ne vredi ni 100 evra...

A onda ce drugi traziti 4000 za auto kao iz teme, i vecina ce reci da je covek lood!!!!

Izgleda da se Srpska logika zagubila negde u tranziciji....

Link to post
Share on other sites
Neko ce za kocku u raspadnutom stanju traziti 1200e, i to je kao ok, a zaista ne vredi ni 100 evra...A onda ce drugi traziti 4000 za auto kao iz teme, i vecina ce reci da je covek lood!!!!

Da kojim slučajem prodajem kocku ne bi mi bilo ni najmanje važno što misli većina jer za razliku od nekih situacija u ovom je slučaju IMO mišljenje većine irelevantno. Da sam se 2000 godine vodio tom logikom danas moje kocke ne bi bilo na ovom forumu, i ne manje važno nijednog trenutka nisam pomislio da je ex vlasnik lud zato što je tražio više od 2000 milje eura od cene najskupljih kocki u to vreme.

Link to post
Share on other sites

ej drug vidim i ovde si dosao. Svaka cast na autu tko zna cijeniti mint stanje i ko hoce auto u takvom stanju da ga cuva godinama to ce i kupiti a i cijeniti tudje . Jer ovo nije auto na koje ce se nakeljiti neke ''falcare'' felge odrezati opruge i bacati bokove po raskrizjima i dimiti gume na semaforu. Ovo se jednostavno cuva, voli i uziva u svakom trenutku. Svi govore auto 90 godiste prestaro a kad vide curu 90 godiste sa urednim atributima svi odljepe to je kao TAMAN LOL

Samo ti druze furaj dalje i cuvaj kocku za buduce generacije da znaju sta su nekad starci vozali. I kazem ti kad moj auto bude gotov i da zasluzi da stane uz bok najboljih kockica na balkanu onda cu ispaliti do slavonije da bacimo koju fotku,pa iz slavonije do splita do kolege Bočine jer vase 2 kocke su jedine koje su mi bas bas ovo ostalo je sve LI-LA. A takvi vozaci LI-LA automobila i neznaju cijeniti kvalitetu i ljubav prema OLD SCHOOL OEM LOOK auticu, vecina ih voza stare odrpine i sanja da je kupiti neki noviji auto pa taman bio go ko pisolj ali da je godiste u knjizici blize datumu sa 3 nule.

Eto toliko od mene nek se nitko ne uvrijedi ali ovo je moje osobno gledanje na stare aute i ljude koji to voze i cuvaju onako kako i treba.

Link to post
Share on other sites
I kazem ti kad moj auto bude gotov i da zasluzi da stane uz bok najboljih kockica na balkanu onda cu ispaliti do slavonije da bacimo koju fotku,pa iz slavonije do splita do kolege Bočine jer vase 2 kocke su jedine koje su mi bas bas ovo ostalo je sve LI-LA.

Pozdrav kolega. Želim ti da što pre središ kocku i biće mi drago da te mogu ugostiti. Poklone nemoraš kupovati, ali svakako ponesi onaj set od šest felgi :lol:.

Link to post
Share on other sites

sredit ce se kocka jos trebam cca 3000e da zavrsim sve zapoceto i da zaokruzim cifru na nekih 12000e koliko me kostalo auto staro 20 godina da bude u stanju kakvom i treba da bude. Pa nek mi onda neko kaze da ima dobre kocke da se kupen za 2000e LOL felge mi kostaju toliko.a set od 6 felgi je davno promjenio vlasnika jbg. ali bit ce toga nac cemo nesto ebem ga

Link to post
Share on other sites
Pa nek mi onda neko kaze da ima dobre kocke da se kupen za 2000e a set od 6 felgi je davno promjenio vlasnika jbg. ali bit ce toga nac cemo nesto ebem ga

Na žalost puno je onih koji tako misle ali nije za zameriti jer droga je čudo. Što se felgi tiče koja je to prilika bila ali jbg u tom se trenutku nije imalo love. Ako nešto iskrsne svakako javi, i unapred hvala.

Link to post
Share on other sites

sredit ce se kocka jos trebam cca 3000e da zavrsim sve zapoceto i da zaokruzim cifru na nekih 12000e koliko me kostalo auto staro 20 godina

ja zato ne vodim troskove :D

Link to post
Share on other sites

Da kojim slučajem prodajem kocku ne bi mi bilo ni najmanje važno što misli većina jer za razliku od nekih situacija u ovom je slučaju IMO mišljenje većine irelevantno. Da sam se 2000 godine vodio tom logikom danas moje kocke ne bi bilo na ovom forumu, i ne manje važno nijednog trenutka nisam pomislio da je ex vlasnik lud zato što je tražio više od 2000 milje eura od cene najskupljih kocki u to vreme.

Razumem, a da se jos bolje razumemo....

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=11240&st=140

I ovoj moj je "popio" brdo para, samo za razliku od tvog, taj novac nikada nece moci ni priblizno da se vrati a postoji i jedna jos bitnija razlika, ja sam svoj auto vise napravio nego kupio, krenuo sam od zdravog primerka 316m40 i dosao do 318is koji je prevrnut do gole koze i na kome tesko da ima dela koji nije zamenjen...

Samo od tih poslednjih par slika u auto je uslo sigurno jos 500-600e, kompletan nov kocioni sistem, izduvni, druge felne, servis motora itd...

Posto mi se moja mala familija prosirila za jos jednog clana ( tj clanicu ) razmisljam da iz pocetka sredim neku kocku karavana, a kako mi finansije ove godine opadaju rapidno, verovatno bih bio prinudjen da prodam ovaj auto, i sad..., ko ce meni da plati sve ono sto je uradjeno na mom autu???

Niko... ;)

Link to post
Share on other sites
I ovoj moj je "popio" brdo para, samo za razliku od tvog, taj novac nikada nece moci ni priblizno da se vrati a postoji i jedna jos bitnija razlika, ja sam svoj auto vise napravio nego kupio

Na neki sam se način uvek divio pojedincima koji kemijaju sa automobilima, kojima je glava svakodnevno u motoru ili ispod istog, ali ja nisam iz tog filma. To me prosto nikada nije zanimalo, za to postoje majstori, iako mi je ne mali broj puta bilo žao što su mi majstori uzeli lovu za doslovno nikakav posao. Da naravno da ti se taj novac nikada neće vratiti, isto vredi i za mene, ili bilo kog drugog ali kao što znaš sve što radimo s našim limenim ljubimcima radimo isključivo zato što to volimo, a ne s namerom da sutra zaradimo. Za zaraditi lovu postoji mnogo lakših i nemerljivo unosnijih poslova.

Link to post
Share on other sites

Kocke su posebne,naravno dobro odrzavane...toliko se naviknes na njih i vezes se da to nije normalno,ja moju imam 6 godina :)

da neko dodje ko tebi stavi pare na sto da uzme,oterao bih ga u pm :P nema tih para da je dam

Link to post
Share on other sites
cale me nagovarao da proda,nisam hteo da mu pokazem kako se stavlja oglas :P ne moze da se proda

Ovo mi zvuči tako poznato. Naime i mene su roditelji svojevremeno nagovarali da prodam kocku kad već dobijam lepe pare, hteli su dodati koliko bude potrebno za novi manji gradski auto ali...Iskreno lagao bi kada bi rekao da o tome nisam razmišljao, bila je to na neki način nemoralna ponuda koju ne možeš tek tako ignorisati, no nisam se polakomio za novim autom. Znam, mnogi će reći da sam pogrešio, ali ne mogu si pomoći.

Link to post
Share on other sites