Recommended Posts

Na TV-u mi se prilikom menjanja kanala, pojavi i opcija AV, hteo bih da prikljucim neki DVD player na njega, ali ne znam gde su se nalazi AV izlaz. Ko zna neka pomaze. Pozzzzzzzz

Link to post
Share on other sites

Kaci se na Tv modul.....Na Beli Dzek....Naravno Tv modul mora da bude softwerski otkljucan za gledanje tv-a u voznji kako bi cela stvar radila,,,,,,Od sitnica je potreban kabal onaj kao sto je okacio prethodnik mada ima i drugih varjanti.....Znaci izvadis beli dzek i tv modula i na tv modul ubacis kabal koji si prehodno kupio sa jedne strane a sa druge strane opet kabal koji je isao u tv modul....Izmedju imas audio i video in na koji mozes dovesti signal sa dvd playera ili ti kameru za voznju unazad itd....Jedina mana je mono zvuk koji dolazi na zvucnike.

Ceo sistem kod mene u kolima radi duze od dve godine i super sam zadovoljan.Krati vreme na putovanjima a i kamera za voznju unazad je vise nego dobra stvar.....

Link to post
Share on other sites

Softverski sam kod BMW bate, "otkljucao" TV i sada radio bez problema u voznji, kopd Babica sam narucio kameru, tako da mislim sve to da ispovezujem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Softverski sam kod BMW bate, "otkljucao" TV i sada radio bez problema u voznji, kopd Babica sam narucio kameru, tako da mislim sve to da ispovezujem.

Zanima me isto sto i tebe: da povezem neki externi uredjaj kako bih mogao da pustim dvd. Dokle si stigao sa tom pricom.Ja sam u medjuvremenu takodje otkljucao tv da radi u voznji

pa sad ako imas iskustva pricaj sta dalje. Kazu da opticki uredjaji kao klasicni dvd plejeri nisu pametno resenje jer bi preskakali od truckanja u toku voznje... Bolje nesto sto cita sa sd kartice ili usb-a

Link to post
Share on other sites

Dobro kaze covek

Imam neki stari N95 sa kablovima.Vec sam ga povezivao sa tv-om i to sve super radi.Ima 8 giga memorije

i mogucnost prosirenja memoriskom karticom.Sasvim dovoljno za moje potrebe. Porucicu ovaj kabal za tv modul iz gornjeg posta i jos da nabavim neke kablove da produzim ove telefonske jer su ovi kratki svega 70cm.Ideja mi je da kablove provucem nekako od tv modula do prednjeg dela kabine kako bi mi telefon (u ovom slucaju u funkciji plejera) stajao napred da mogu da imam kontrolu...

Mislim da je to najpovoljnije resenje obzirom da vec imam dosta toga.... Pala mi je napamet i kamera i ona ima sd karticu i mini dvd ali je telefon manje kabast a i napajanje je elegantnije reseno sa auto punjacem...

Treba sad to sprovesti u delo, za pisanje posta mi je trebalo samo par minuta a za ostalo...... :fool:

Link to post
Share on other sites

I za to ostalo je potrebno nesto vise od 10 minuta rada ako imas sve kablove.....Potrebno je izvaditi samo zadnje sediste ostalo sve ostaje u autu.....Kablovi se vise nego lako provlace....Mada resenje sa mobilnim telefonom nije najbolje zbog rezolucije ekrana u Bmw-u.....Kod mene je ta opcije prvo bila Iphone (cak sam se isprsio 130 eura za specjalni dock koji se ugradjuje u pepljaru Bmw-a)Sve je to radilo fino sto se muzike tice....Ali filmovi su blago receno bruka.....Od potpuno necitljivog fonta u prevodima pa sve do teskog smaranja konvertovanja filmova u iphone format bla bla bla........Na kraju sve to rasprodao i kupio malo kvalitetniji dvd player sa specjalnim drzacem koji ide u gepek i nemam problema sa istim cak i po najgorim putevima Srbije.....

Ako stignem uslikacu za vikend.....Mislim da takav nosac u Srbiji moze da se nabavi za relativno malo para a sto je najbolje nema busenja i prepravljanja enterijera sve je monitirano montaznom trakom malo kvalitetnijom.....

Link to post
Share on other sites

A taj dvd player sto si kupio kako funkcionise iz gepeka,ubacis disk pustis play i gledas to je ok ali sta ako hoces da zaustavis,promenis film ili nesto drugo u toku voznje... nemozes ga kontrolisati komandama sa volana jer nije fabricki deo.... Jel tako?

Mene sto se tice to je super ali klinac voli da me trenira pa pet minuta je mnogo da mu drzi paznju jedan crtani :D

Link to post
Share on other sites

Pa prosto i jednostavno.....Dvd ima daljinski.....Cita dvd divx i ostalu buraniju.....Ima prikljucak za usb na koji je zakacen externi hard od 20 gb (filmova koliko volis) a ima i citac sd kartica....Dakle vise nego je potrebno........

Elem...za kabal su te osakatili nacisto......AL sto kazes nek ide zivot....

Link to post
Share on other sites

Evo ovako izgleda ta instalacija kod mene....

20111203181008.jpg

Ovako izgleda prikljucak na tv modul i sam kabal:

20111203181057.jpg

Daljinski mi je uvek pri ruci......

20111203180930.jpg

Ir prijemnik za daljinski.....Najtezi deo instalacije jel je valjalo provuci 5.5 metara kabla od pocetka gepeka do prednje konzole a da za to nije bilo potrebe....naime mogao sam ladno da ostavim prijemik negde pozadi jel vata u svim pravcima u samom automobilu....Nije bilo potrebe za provlacenjem skroz napred ali ja to tada nisam znao a i stereo kabal je prejeftin kao produzetak pa sam i to napravio.....

20111203180912.jpg

Link to post
Share on other sites