bmw e46 m oprema


Recommended Posts

Jer neko mozda video ovaj oglas .. skoro je okacen i privuko mi je veliku paznju . samo sto mi oglas malo deluje nestvarno. Pa sam dosao na forum da cujem neka druga misljenja .. tako sam naisao na slican oglas vw polo 2009 4800e

320 d

Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom kontaktirao lika za takav oglas na sajtu mobile.de (bila benka sa istom opremom kao ova crna), dopisivali se na Engleskom.

Situacija je bila da je lik navodno u Velikoj Britaniji, ali da je radio par godina u Nemackoj i morao se vratiti u Britaniju, ali kao ne moze da vozi levi volan tamo pa je ostavio auto nekoj kompaniji u Nemackoj, fora je da se uplati nesto (sad ne mogu da se setim koliko, ali npr 2000 EUR) i onda ti isporucuju auto na adresu u Srbiji, ti ga vozis 10 ili 15 dana i onda odlucujes da li ga kupujes i ako ga kupujes, uplacujes ostatak para. Lik je bio prilicno uporan da mi posalje instrukcije za uplatu, kao navodno ja uplatim i onda stize auto za 7 dana (malo sutra ti stigne auto mislim se). Uplatiti je izvodljivo, ali moja prognoza da ti od auta nece stici ni a.

Jednostavno ako uplatis stranoj kompaniji iz Srbije putem SWIFT-a, mozes samo da trazis povrat sredstava, ne mozes tuziti kompaniju pred sudom za medjunarodnu arbitrazu zato sto nisi potpisao nikakav ugovor sa njima, tj. mozes tuziti ali nemas formalan dokaz da postoji obligacioni odnos. Po Beckoj konvenciji kupoprodajni ugovor ne mora biti formalan, tj. materijalan, medjutim ne verijem da uopste kompanija iz inostranstva uopste postoji, u inostranstvu su tokovi novca manje kontrolisani nego u Srbiji pa im je lakse da prime pare na racun iako nemaju otvorenu firmu, ili ne moraju da prilazu banci dokaz o prodaji ino-kupcu da bi primili sredstva na racun, tako da je varijanta verovatno platis, grizes nokte 7 dana, onda osmi dan dobijes nervni slom itd...

Link to post
Share on other sites

moj drugarski savet,ne nasedajte na ovakve oglase,profi se bavim netom i radim za firmu gde me placaju da sedim 8 sati dnevno na netu i mogu vam reci samo jedno,ovo je najlaksi nacin da naivne budale ostanu bez koje hiljade evra u dzepu :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

to bre miki deri ih bre .. ja sam isto kontaktirao jednog lika za audi a6 2002 karavan.. cena je bila nekih 2500e .. dopisivali se na engleskom isto sve .. auto je kao u engleskoj i spreman je da posalje auto brodom za srbiju .. isto je navaljivao za adresu i brojeve racuna al sam samo iskulirao mail :D

Link to post
Share on other sites

Pazite se ovakvih oglasa. I sigurno je bilo tipova koji su nasedali na ovakve oglase, jer da nije ne bi ni postaojali. Ali ne rade to samo sa automobilima, sa svakakvom robom se to radi. Evo na primer sa racunarima. Laptop Gejmerski koji kosta nov preko 1500 evra se prodaje za 500, i kad se kontaktira lik on je navodno u inostranstvu i treba da mu se posalju pare pa da posalje robu...itd...

Link to post
Share on other sites