Podesavanje retrovizora E34


Recommended Posts

pomoccccccccccccccc pre nego ispizdim :preved:

danas mi jednostavno prestale da rade komande za podesavanje retrovizora u guzvi sam bio pa ne stizem da cakam nista

kako ide napajanje jel preko osiguraca ili nekog releja i jel neko zna koji je osigurac ili relej posto se ne snalazim sa nemackim

Link to post
Share on other sites

Ma nemoj se opterecujes za djabe, meni nikad nisu ni radile pa sta fali auto i pored toga ide normalno samo maaalkice vise zanosi guzu u krivinama.... :preved: Ako nadjes nekog u Beogradu ko to radi javi mi da i ja odem. Moze i u Smederevu... Mada X puta uhvatim sebe kako bez potrebe drndam to dugme, i da je radilo do sada bi kod mene verovatno crklo.

Link to post
Share on other sites

Motori za pomeranje retrovizora se nalaze u samom kucistu retrovizora,cak i kad skines retrovizor mozes na akumulatoru da ga isprobas,desava se da uticnica oksidira pa nema kontakta,isto tako moze da ne valja prekidac tzv.dzoistik koji se nalazi na vozackim vratima,naravno treba proveriti releje i osigurace mada cisto sumnjam da je to...Taj princip elektro-retrovizora primenjivan je kod e21 (kod mene radi besprekorno),e28,e30,e34,obicno jaci (top modeli)imaju i grejanje retrovizora.Mislim da je taj mehanizam elektro-motora da ne verujete japanske proizvodnje.

Link to post
Share on other sites
Motori za pomeranje retrovizora se nalaze u samom kucistu retrovizora,cak i kad skines retrovizor mozes na akumulatoru da ga isprobas,desava se da uticnica oksidira pa nema kontakta,isto tako moze da ne valja prekidac tzv.dzoistik koji se nalazi na vozackim vratima,naravno treba proveriti releje i osigurace mada cisto sumnjam da je to...Taj princip elektro-retrovizora primenjivan je kod e21 (kod mene radi besprekorno),e28,e30,e34,obicno jaci (top modeli)imaju i grejanje retrovizora.Mislim da je taj mehanizam elektro-motora da ne verujete japanske proizvodnje.

ma imam i grejanje koje šljaka ali podešavanje neće

gde se nalaze releji jesu li ispod haube ili sedišta

Ma nemoj se opterecujes za djabe, meni nikad nisu ni radile pa sta fali auto i pored toga ide normalno samo maaalkice vise zanosi guzu u krivinama.... :preved: Ako nadjes nekog u Beogradu ko to radi javi mi da i ja odem. Moze i u Smederevu... Mada X puta uhvatim sebe kako bez potrebe drndam to dugme, i da je radilo do sada bi kod mene verovatno crklo.

da to može tako kod mene ali ne može

pa sa sondom sam se mlatio a da se ne nerviram za retrovizore nema šanse

Link to post
Share on other sites

kao prvo mogao bi da proveris osigurace .a moguce da su oksidirali konektori usled vlage .ocisti ih da ne bi o5 otiso osigurac ...stvarno ne bih znao sta bi drugo moglo da bude ...nemoguce je da su otisli motorcici na obe strane i to u isto vreme ...

Link to post
Share on other sites

Kao sto kaze sandokan pogledaj kontakte, mene su zezali kontakti na samom dzeku, nekako je dolazila voda i pravila zvrcku. Taj dzek se nalazi na samom stubu otprilike gde ti dodje koleno leve noge kada sednes i oblozeno je gumom koja ulazi u stub.

Link to post
Share on other sites