Ispustanje i zamena G12 za G11


Recommended Posts

Ljudi u pitanju je M47N motor i trebao bi da zamenim termostat na EGR ventilu jer od kada su hladniji dani teze postize radnu temperaturu.

Prilikom ove zamene resio sam da zamenim i stari antifriz za novi. Ispostavilo se da u sistemu imam G12 a propisano je da za njega ide G11. Otud tragovi

rdje i zamucenosti u antifrizu. Kupio sam originalni BMW-ov G11 ali me zanima da li neko zna kako "najbezbolnije" mogu da izbacim kompletan G12 iz sistma?

Koliko znam uvek ostaje neka kolicina u bloku motora? Sta ce se desiti ako se pomesa ostatak starog antifriza sa novim? Unapred hvala!

Link to post
Share on other sites

Pogresna ti je pretpostavka da se rdja i zamucenost desava zbog G12. Bas po pitanju zastite od korozije je G12 boji od 11. Tu je neko pre tebe sipao ili dosipao vodu a ne antifriz.

Link to post
Share on other sites

I meni tesko postize temperaturu

Kako da saznam (osim u servisu) da li je termostat mrtav-stalno otvoren ili je do tog na egr ventilu?

Mislim da je uvek jedno crevo primetno hladnije,tako je bilo kod mene.Tesko je podizao temperaturu,tj nije mogao cak ni u mestu da je podigne na 12h (kako treba da stoji),vec jedva malo izadje iz plavog.Narucio termostat,zamenio uz ortakovu pomoc za 20-ak minuta.

Ozracili sistem,sada kad ga upalim ujutru,za 10min voznje temperatura je na pola zakucana,ventilator na 4-ci a grejanje cica obrve i siske.

Link to post
Share on other sites