X5 e53 restyile 3.0d M-paket


Recommended Posts

Apsolutno se slažem i realno, pošto stojim idalje iza svog stava da ako se vozi BMW novije generacije i ako želite da stvarno ostane to što je bio, neophodno je održavanje isključivo sa originalnim delovima a to jako puno košta !

Prenos je izašao nešto preko 300€...Za tebe će zbog godišta biti oko 250€..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Apsolutno se slažem i realno, pošto stojim idalje iza svog stava da ako se vozi BMW novije generacije i ako želite da stvarno ostane to što je bio, neophodno je održavanje isključivo sa originalnim delovima a to jako puno košta !

Prenos je izašao nešto preko 300€...Za tebe će zbog godišta biti oko 250€..

do jaja...

I ja se slazem, bez uvrede ovde ikoga na forumu, ali sta se ovde radi i sta ja vidim kako se ophodi prema vozilima dusa me boli. OK, neces ti za e30 kockicu da dajes ne znam koju lovu, ali realno, kada je onaj Hrvat okacio slike svoje e30tice koja je ocigledo odrzavana onako kako je to trebalo da se radi svima nije bilo dobro... a da se ne lazemo, da idete u Deltu da kupite delove za e30 sigurno da nece dzabe da vam ih daju...

a sta rade pojedini vlasnici e46 i to restajlinga i e39 restajlinga, to je bruka i sramota... Nebitno njihova stvar, mada znaju da sa ponosom kazu da voze BMW. A taj BMW kad malo bolje pogledas, on sklepan uz pomoc stapa i kanapa, strasno...

Dalje, ono sto si ti rekao je apsolutno tacno, taj automobil je nekada bio 80 000e, mozda i vise kada se uzme u obzir sta sve imamo od dodatne opreme, a bato moj odrzavanje za takvo vozilo je extra skupo... Cena automobila mozda jeste spala, ali cena odrzavanja je ostala ista... Ja sam kupio auto za koji sam opusteno imao love da iskesiram i sa zadovoljstvom ga vozim i dokle god budem imao opusteno da ulazem u njega vozicu ga, ako ne budem vise mogao prodacu ga i to je to.

pozdrav...

Link to post
Share on other sites

Belog ne bih dao ispod 12.000 a znam da to nikome nije jasno ako nije održavao takav auto kako treba.. Mogao sam da mu kupim 4 gume "kao nove" za 200€ a dao sam skoro 1500€... Da li mislite da to rade samo budale ili i ljudi koji hoće bezbedno da voze svoje automobile na maksimumu performansi... Takođe apsolutno se slažem kada su u pitanju e46 i e39 restyle jer su to preozbiljni automobili za Alone delove... I tačno je da sada nije ni cent jeftinije održavanje e53 u odnosu na vreme kada je bio nov ;)

Ova priča naravo da ne stoji za starije automobile jer je to onda besmisleno... Sem naravno za neki e30 m3 u extra stanju ili neki drugi premium auto..

Link to post
Share on other sites

Tako se odrzava auto kada imas pare i nije ti bitno koliko sta kosta i kupujes samo orginal i najskuplje, a to uopste nije obavezno ...

Ti si mogao da kupis i Sunny, Rotalla, Star Performer, Federal, Linglong itd itd nove gume za manje od 500eur , nisi morao Michelin za 3x vece pare , zar ne ?

Link to post
Share on other sites

Tako se odrzava auto kada imas pare i nije ti bitno koliko sta kosta i kupujes samo orginal i najskuplje, a to uopste nije obavezno ...

Ti si mogao da kupis i Sunny, Rotalla, Star Performer, Federal, Linglong itd itd nove gume za manje od 500eur , nisi morao Michelin za 3x vece pare , zar ne ?

kapiram da se odnosi na Veska jer je rekao da je kupio nove gume. ali nije na odmet da se i ja prikljucim diskusiji ;)

pazi ovako, ja se profesionalno bavim automobilima i automobilizmom... mnogo volim automobile i mnogo sam ulozio sebe kako fizicki tako i parama u tu ljubav. To koliko ko para ima to je licna stvar kao i to odakle mu taj novac, jos vise je licna stvar kako ce ko da trosi svoj novac. Ti i ja se recimo druze ali uopste ne slazemo po nekim pitanjima, ali to ne znaci da ti nisi u pravu ili da ja nisam u pravu kao ni da mi sad treba daleko bilo da se raspravljamo, svadjamo ili nesto slicno. Elem, vozim mnogo jake automobile vec preko 10 godina... najjaci automobil koji sam vozio imao je 507 konja i zadnju vucu, vozio sam automobile sa po 350,400,450 konjskih snaga sa zadnjom ili vucom na sva cetiri tocka... najjaci automobil sa prednjom vucom koji sam vozio imao je oko 380 konja...

Ovaj automobil koji trenutno imam prvo nije jedini koji imam drugo moze se slobodno reci da je jedan od "slabijih" vozila koja sam imao.

Sta hocu da ti kazem, imam jako veliko iskustvo kako u voznji tako i sa automobilima uopste, smatram da imam dosta iskustva pogotovu ako se uzme u obzir da sam do sada presao preko milion kilometara, inace, vozim jako brzo i rizicno ali kako sam porodican covek evo vec cetvrtu godinu za redom to me je malo popustilo.

Poenta je sledeca, ako imas jak automobil takve gume NECES staviti na njega jer znas da jedino sto te u odredjenim trenucima drzi za asfalt je upravo guma, a ta plasticna guma trecerazredne proizvodnje ti nece biti od koristi u odredjenim situacijama, tj. moze da te kosta i glave... To ti govorim iz iskustva, daj mi e46 m3 sa tim usranim gumama i posle toga da stavimo recimo bridzston pa ces videti KOLIKA je razlika... dozivljavao sam jako neprijatna iskustva sa tim low-budget gumama, od prijanjanja, zagrevanja, pucanja, pa nadalje...

Nemoj uopste da kazes da se "u nasim uslovima voznje" ne moze doci do tog stadijuma i da to moze samo na nekim stazama i sl. jer cu ti u startu reci da nisi u pravu. Ja svoj automobil vozim normalno, ali u odredjenim situacijama ga vozim kao da je tudj, zato ga i odrzavam dobro jer ne zelim da mu bilo sta bilo kada zafali, zato mozda imam cesce potrebe za nekim popravkama ali Boze moj. Da sam hteo da vozim kao baba kupio bih Chevrolet Kalos ili tako neko govno i stavio bi te LingLong gume koje i pripadaju takvom automobilu i Bog da me vidi.

Ali ajde i ako pricamo o normalnoj voznji,

Opet cu uzeti za primer burazera, koji je stavio na e klasu neku od tih guma, novu, naravno 4 kom, pre mora, na pola puta nazad pukla je jedna sama od sebe po bocnoj strani, bila je to prednja leva, niti je gde udario niti Boze daj samo zamor materijala sreca pa nije vozio brzo. Al ajde, da kaze covek desava se... E sad, objasni ti meni kako mu se to desilo sa jos jednom gumom vrlo brzo posle toga? a treca se volsebno izoblicila... Pritom, evo Vesko zna koliko on pazi automobil i vozi normalno... doduse, prelazi i on jako veliku kilometrazu...

Moji dobri prijatelji su neki nasi vozaci kako kruzinh trka tako i brdskih, i svi do jednog pljuju po tim gumama jer se ipak jako razumeju u tu problematiku i kao beli dan je jasno da to ne valja... Ne kazem ja nista, to moze da se stavi na automobil i moze da se ustedi i moze da posluzi... Ali, ako hoces nesto vise, a mi ipak vozimo "besne" automobile, to sa tim gumama nije preporucljivo...

ja svoj automobil toliko preforsiram da gume pocnu da smrde kao da su se zapalile, auto je jako tezak i glomazan i gume trpe veliko opterecenje, medjutim ni tada te gume nemaju losije vozne karakteristike, naprotiv, drze me za asfalt kao zvaka i u opste ne razmisljam o njima, vozim kao po sinama pun gas.

To ti je isto kao kada bi ti neko rekao da je isto jesti biftek i mortadelu... jeste isto, najesces se i od jednog i od drugog... samo sto ces od ovog prvog da uzivas, a od ovog drugog da podrigujes 2 dana... Stoji, najeo si se ti i ostavio si pare u dzepu, ali jbg... nije isto..

a ono za m3 se nisam salio, ja iskesiram i taj auto i sve te gume do zadnjeg evra ako se ne pokaze ogromna razlika u voznji.

pozdrav ljudino!

Link to post
Share on other sites

btw.

sto se tice odrzavanja, ti jesi tu u pravu, negde moze da se ustedi... i svi mi ustedimo gde moze..

letos mi je crkao alternator, nisam otisao i kupio nov za 900e, nasao sam polovan u odlicnom stanju i napravio sam posao za oko 250e. Ali recimo pre nepun mesec su mi crkle 2 elektricne pumpe za gorivo, jedna je u rez. druga se nalazi ispod automobila... U delti su 22 000 i 28 000 din, obe sam kupio, 50 000 i resio stvar kako treba, jedna je VDO jedna Pirburg, a imao sam kineske za 80 i 100e, dakle 18 000din, ne pada mi napamet to da stavljam pa da razmisljam hocu li (a hocu sigurno) negde 500, 1000 km od Bg-a stati i ostati... jer bi me to kostalo onda mnogo vise... Kazem ti, ja automobil koristim mnogo, ne sluzi mi samo da idem od bandere do bandere ili da sad jurim da ga prodam pa daj da ga "sklepam" caskom samo da ide i ko ga jebe.

Link to post
Share on other sites

Druze,ala si se ti raspisao ti treba da otvoris svoj forum :D :D

Ne osporavam to da su to najbolje gume,ali ako pogledas Continental, Bridgestone, Dunlop, Toyo, Nankang, cak i Hankook (koja se pokazala odlicno, cak vidjam po stranim forumima da su ljudi prijatno iznenadjeni i da voze na m5,m6, m5 turbo, m3 csl itd itd) shvatices da za ~1000eur mozes maltene istu klasu da kupis i da se vozis isto tako, a siguran sam da vecina ne ume da iskoristi toliko svoje vozilo da mu zapne za toliko, prvo sto nema gde, a drugo sto su nam ulice takve i takav asfalt da ti ni gusenice ne mogu pomoci nekada :ph34r:

Sto se tice voznje pun gas slazem se da zavisi od gume 50%,30% do ispravnosti i setupa celog auta i 20% do samog vozaca, ali iz iskustva licnog, a i iskustva drugih znam da tih 20% zna da presudi u 90% slucajeva, tako da dzabe tebi sve (ne tebi licno, da se ne uvredis, dajem primer) na sta si dao pare i koliko god da si spremio auto ako si operisan od voznje.

I ja znam dosta trkaca i znam koliko su konkretno Linglong guma porucili preko drugara, kakve sam kockaste felne nosio na ispravljanje, a gumama nista, ja sam licno bio svedok kad se vulkanizer krstio kako su 3 AMG felne od Mercedesa pukle na 2 mesta, a krive na 3-4, a gume ni jedan balon nemaju. 4 17" su placene ~300eur sa donosenjem do Beograda i vozene 2 sezone pun gas na autu sa zadnjom vucom i 250ks koji se preci svaki dan na svakom drugom skretanju... Isto tako drugar na A6 koji prelazi dnevno 300km i prosek mu je 150km/h na autoputu vozio ih je od proleca do zime bez ikakvih problema. Ja sam imao Ep Tyres Acellera gume na mom autu u Y indexu i mogu da potvrdim da nista ne zaostaju za Dunlop gumama koje sada imam,a isto su nove, cena recimo 2x manja :)

Naravno, takodje se slazem da ne moze da se ustedi na svemu i nikada nisam ni isao tom politikom "ustedeti po svaku cenu" kao ni sto nisam zalazio u to odakle nekome pare i na sta ih trosi, ko moze da zaradi njemu svaka cast.Jbg ja kad sam menjao ulje u menjacu na e38 morao sam da pozajmim pare da bih kupio bmw lifetime koje je recimo 2.5x skuplje od Dextron 3 koje su preporucivali da sipam, ali eto hteo sam to posto sam prelistao malo strane forume i uporedio iskustva drugih, zasto crkavaju menjaci, sta je prednost tog ulja itd itd , a i sam interval zamene govori da je usteda na strani skupljeg ulja. al' jbg moras da se izujes u startu...

Mrzi me da kucam vise :lol:

Link to post
Share on other sites

Ubacio si Bridgestone u drugu klasu guma, a Bridgestone je proizvođač premium klase, zajedno sa Michelinom, Pirellijem i Good Yearom. Svaki od ovih brendova ima svoje podbrendove koji proizvode jeftinije gume (Firestone, Continental, Dunlop, itd.).

Ja sam takođe kupio nove zimske gume za X5, ali sam ih ulovio na akciji u Raduloviću za 1100€ (proizvedene 3411). U pitanju je novi model za 2011., Blizzak LM-80. Znači, ni vrhunske gume ne moraju biti previše skupe, samo je potrebno malo snalaženja. Ako ništa drugo, staviš neke očajne gume na auto i odvezeš se do Slovenije i tamo zameniš gume za daleko manje pare, a još pokušaš i da vratiš porez na granici, ako čika carinik prihvati činjenicu da su gume (sveže) montirane.

Link to post
Share on other sites

Continental je premium (prva) klasa zajedno sa Michelin-om... Ja lično uvek idem na varijantu da mi auto bude potpuno ispravan sa novim gumama najviše klase pa ne daj Bože i da pogrešim, znao bih da je do moje vožnje... Vozim vrlo često auto kao da vozim reli trke i po meni u toj kombinaciji nema kompromisa.. Da sam u manekenskom fazonu švalergasa, iskreno, najverovatnije bih uštedeo na gumama a ovako ću uštedeti kao što reče Ividicki, kupujući neki preskup deo polovan ako ima smisla...

Inače čisto da potvrdim da Andrej (tvoj brat) vozi Mercedes u savršenom stanju i ozbiljno održava i pazi auto ;)

Link to post
Share on other sites

Možda je i Conti premium klasa, ali Dunlop, Toyo, Nankang i Hankook sigurno nisu, mada ni njima ne fali ništa (tu su i Kumho, Nokian, itd.). Pak, kineskim lomovima svašta može da fali i to sigurno nije izbor za X5. Alergičan sam na sve što je kinesko, a evo ima i elektranu da naprave ovde kod mene u kraju (u Kostolcu, a i u Obrenovcu koliko čujem).

Ja sam uspeo kod Radulovića da izboksujem dilersku cenu, tako da uzimam Bridgestone po znatno povoljnijim cenama za sebe i za drugare, što za motore, što za automobile. Ako nekome treba komplet, na raspolaganju sam.

Link to post
Share on other sites

Veruj mi da i Dunlop jeste u samom vrhu, nista drugacija od Bridgestona :)

I na tu tvoju dilersku cenu, Radulovic ima zaradu, tako da moze da se nadje i ispod toga :)

Toyo, Nankang, Kumho, Fulda to je sve neuporedivo...

Link to post
Share on other sites

Imao sam Dunlop Sport Maxx TT na E60 i jeste dobra guma, ne kažem, ali njima je tata Good Year. Za zaradu se slažem, naravno da je ima i po dilerskim cenama, ali rabat od 20-30% veoma prija, veruj mi :pleasantry:

To je u slučaju mog X5 značilo 500€ manje :preved:

Link to post
Share on other sites

Veruj mi da i Dunlop jeste u samom vrhu, nista drugacija od Bridgestona :)

I na tu tvoju dilersku cenu, Radulovic ima zaradu, tako da moze da se nadje i ispod toga :)

Toyo, Nankang, Kumho, Fulda to je sve neuporedivo...

slazem se za Dunlop, po meni je Dunlop isto prva klasa, kao i Bridzston..

fora je sto svaki proizvodjaci ima neku svoju foru po kojoj se razlikuje od drugih, to su finese, ali Boze moj...

Najsportskije miselin gume su recimo jako skupe, mozda cak i najbolje od svih pneumatika, ali ako vozis kako se to vozi, dalje od 20tak iljada neces moci da ih teras, potrose se totalno... medjutim do zadnjeg mm drze isto kao i prvog dana, al trose se luuuudooo :) sto nije ni cudno, jer bukvalno "lepe" automobil za asfalt, takav im je sastav...

Link to post
Share on other sites

E upravo zato sam uzeo najjaču Michelin-ovu gumu za belog... Znam da se troši ali bolesno drži auto. Bile su realno najskuplje bez konkurencije ali je inače u pitanju model za 2011-u godinu. Pilot super sport... I radi se tek u dimenziji od 18". Ne postoji u verziji 17" ili manjoj ;)

Link to post
Share on other sites

Svi smo te isčekivali.. Čak smo se i zabrinuli da ti se nešto nije desilo.. Stvarno koliko dana traje tema a nigde neophodnog , nezaobilaznog i neodoljivog sarkazma.. Sada mogu mirno da spavam :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Samo opušteno.. Stvarno gotivim tvoj sarkazam a gotivim i dr. House-a mada znaš ponekada da srbuješ ali sve je to ok ;)

P.S. Belog jako često vozim na ivici performansi. Nisam maneken za volanom ;)

Link to post
Share on other sites

posle sve ove price, ja zaista imam zelju da se provozam sa vama na tim gumama, u situacijama gde takve gume dolaze do ponog izrazaja.

Bila bi mi cast da se provozas samnom, kad god, gde god... Premda je noc bolja za tako nesto nego dan... doduse, sada je malo hladno tako da samim tim ove letnje gume klize, a i pitanje je dana kadu cu staviti zimske 17.

jos bi mi veci uzitak bio kada bi Vesko dozvolio da te provozam u njegovom e46... :dance3:

Link to post
Share on other sites

Bila bi mi cast da se provozas samnom, kad god, gde god... Premda je noc bolja za tako nesto nego dan... doduse, sada je malo hladno tako da samim tim ove letnje gume klize, a i pitanje je dana kadu cu staviti zimske 17.

jos bi mi veci uzitak bio kada bi Vesko dozvolio da te provozam u njegovom e46... :dance3:

Verujem :dance3:

Kada dođe leto, napravićemo nešto interesantno.. :pilot:

Link to post
Share on other sites