E46 320D pali lampicu od akumulatora


Recommended Posts

Danas sam kupio gore navedeni auto koji je 2000 god i imam problem sa lampicom od akumulatora. Konstantno gori i samo na velikim obrtajima ugasi se na par sekundi i ponovo krene da gori.

Hvala unapred na bilo kakvom odgovoru!

Link to post
Share on other sites

Vidi na OBC kolko ti puni...

Prvo otkljucas bord pa test 9...

Evo ti klip kako se to radi i na 1.50 min ti bas ukljucuje ovaj test gde se vidi voltaza pre paljenja i punjenje nakon paljenja auta...

Tako ti je najlakse da vidis koliko puni alternator...

Link to post
Share on other sites

Nisam jos nista gledao jer nisam imao vremena, hvala svima na pomoci, a zaboravio sam da napisem bitnu stvar koju mi je prodavac rekao.

On kaze da je auto doteran iz Holandije na tockovima i bio je potpuno ispravan, moze da se desi da kada je prao motor da se uvukla voda negde pa da ga to zeza!

Link to post
Share on other sites

Juce mi se skros ugasila lampica i sve je bilo ok do pre pola sata. Supruga je provozala krug od oko 4-5km i kada se vratila rekla mi je da smrdi neka paljevina. Otvorio sam haubu i malo se dimilo kod alternatora. Ostavio sam auto kod majstora pa vas sutra izvestavam sta je bilo.

Link to post
Share on other sites

Hitno potreban alternator od 150A, da li neko zna gde to mogu da kupim. Kod mene je Valeo, a majstor mi je rekao da probam da nadjem Bosch-ov zbog delova. Konkretno mi je crkao stator i neke diode!

Link to post
Share on other sites