Recommended Posts

Dok svi uzivaju u ovom prolecnom vremenu ja brojim zivce sa mojim autom. Problem je kao sto naslov kaze spontano gasenje auta koji se javio sa ovim 'visokim' temperaturama. Pre nego sto objasnim problem da napomenem ono najvaznije, a to je da auto trenutno radi samo na plin. Simptomi koje sam uspeo da izolujem su da se gasi kada, recimo, prilazim semaforu i ne saltam ga u nizu pa u nizu pa u nizu nego ga samo izbacim iz brzine da se na leru kotrlja. Takodje sam primetio da pri menjanju brzine u visu auto trza, kao da za vreme dok je pritisnuto kvacilo obara obrtaje brze nego inace pa auto ne ulazi u visu glatko kako bi trebalo. Posto se ugasi, prebacim ga na prekidacu u kabini da pali na benzin i kada krene da se sastavlja prebacim ga na plin i tako se vozim do prve raskrsnice pa ajd' Jovo nanovo. Sve se ovo desava na bilo kojoj temperaturi motora pa pretpostavljam da nije do isparivaca ali... Pomagajte ljudi ili cu da ga razbijem pa cu posle da placem i da kupujem delove i tako. Ja mislim da je kljucna stvar to brzo obaranje obrtaja, jer posle svakog izbacivanja na ler, ako se auto ne ugasi, ler sidje do ispod 500 obrtaja pa skoci na 1000 pa se uz par varijacija ustali na standardnih 700 i onda prede kao macak. Ako treba jos neka informacija, napisacu. Pozdrav drugari i hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Treba da servisiras isparivac, mozda je i membrana pukla.. a mozda je i pun prljavstine

Nema elasticnosti, zato nece postepeno da spusti ler gas nego ga naglo obara

Auto ti jos ne radi na benzin, nisi servisirao isparivac.. Sta cekas, zima je na pragu :prankster2:

Da te ne prozivam jos i sto kupujes felne :D

Link to post
Share on other sites

Po mrazu je palio na prvi kljuc i nisam imao ovih problema. Danas prepodne mi se ugasio cetiri puta, a posle podne po ovoj kisurini i voznju kroz barustine i u guzvi nad guzvama nista, prede kao macak. A felne, pa bile su povoljne i to su ipak felne u koje sam zaljubljen i koje su ko stvorene za njega. Pretpostavljam da bi trebalo da pretresem taj isparivac, eto, danas sam zvao Babica sa foruma posto ga svi hvale ali covek mi rece da ne radi obican plin i dovidjenja.

Link to post
Share on other sites

Na kraju ce mu to i biti, a i trebalo bi da mu prebacim isparivac na drugu stranu posto sam cuo da hoce da trosi vise i slabije da vuce kada je na 'pogresnoj' strani. I moramo podhitno da se vidimo, da pogledas ova creva sto idu sa creva usisa preko neke racve na glavni kocioni (meni na kolima fale :mellow: ). Ne znam dokle radis i kada imas vremena.

Link to post
Share on other sites

Ne mogu da ih pogledam kad ih nema :D To su creva za vakuum, ne znam zasto ih nema..

Nezgodno je prebaciti isparivac, jer cevka za plin ide ispod patosa, i onda se mora prebaciti i pricvrstiti na drugu stranu,

a to nemam gde da ti resim.. a oko zamena membrana mogu da pomognem, koliko vidim ovo je brc tecno

img0465resizef.jpg

Jeste da su creva dugacka sto nije dobro, ali ovamo nema gde da se uglavi

Link to post
Share on other sites

Citao sam po forumu o prebacivanju plina na drugu stranu i jeste zajebancija, ali sam to mislio kod majstora da odradim... ali, sve po redu. Sto se tice creva, nemam pojma kako i zasto su ukinuta. Kupio sam novo crevo usisa ali necu da ga montiram pre nego sto skupim sve ostale delove koji mi fale do njega. Ni sam ne znam odakle da krenem da sredjujem te sitnice. Ima da iznajmim neku garazu i da ga rasturim skroz pa polako. I da, jeste brc isparivac. Sutra, prekosutra cu da narucim membrane od onih ciji si mi broj dao pa da resim to za pocetak.

Link to post
Share on other sites

Nov, interesantan razvoj dogadjaja. Jutros isto sranje sa autom, tri puta se ugasio i kada sam se iskljucio sa strane, otvorio haubu i pipnuo isparivac a on leden dok je kazaljka temperature na vertikali. Dospem mu antifriza otprilike 0,7l ostavim ga da radi u mestu i nista se ne desava. Batalim celu akciju i nekako se (uz jos dva gasenja) dogegam do posla, a kada sam se vracao sa posla auto lepo drzi sauh (koji zna da zeza) na 1100 obrtaja pa spusti na 700 i nauzivah se u voznji do kuce. I jos mi je gratis proradila centralna brava koja me takodje zeza otkako sam kupio auto. E sada, ovo sa CB verovatno ima veze sa jucerasnjom kisom posto mi se i na proslim kolima desavalo da mi sve sitnice oko struje koje inace zezaju prorade posle kise. Interesuje me da li ima veze ovaj problem oko plina sa nedostatkom antifriza u sistemu, mozda neki vazdusni cep koji omoguci plinu da se smrzne u isparivacu ili nesto slicno... I da ne otvaram novu temu, onaj bord iznad retrovizora mi pokazuje sve vreme da mi fali antifriza iako u posudi pokazuje da je na maksimumu. Da li je problem u stvarnom nedostatku antifriza ili je mozda senzor na posudi neispravan...

Link to post
Share on other sites

To sto ledi isparivac ima veze sa nedostatkom antifriza, ali ti si imao problem kad je bilo toplo,

ne znam da li je tada isparivac ledio, mada moze i tad da zaledi

Ali svakako dospi antifriza, ozraci sistem pa vidi hoce li se problem ponoviti..

A to sto je proradila centralna ima veze sa utikacima izmedju vrata i stuba :)

Link to post
Share on other sites

Izgleda da je bas do antifriza kako, za sada, stvari stoje. Danas sam narucio membrane iz Panceva, to ce mu sigurno prijati. Primetio sam ja da nesto cakce k'o blesavo bas tu negde izmedju vozacevih vrata i A stuba, znaci nije strasan problem,a? Kako se ozracuje sistem na 320i? I da, provalio sam da gubi antifriz na ulaznom crevu u isparivac, tu ima neki zglob pa curka pomalo. Eto bar neke koristi od cele ove svinjarije :D

Link to post
Share on other sites

Cakcu releji u centrali za centralno, koja je iza levog zvucnika..

Trebalo bi da povadis dzekove izmedju vrata i stuba, i naprskas kontaktom sprejom..

ne moras sad ako radi, u slucaju da prestane opet :)

Sistem za hladjenje se ozracuje na srafu na termostatu

Link to post
Share on other sites

Sta radim kada odvrnem sraf? Da ga malo turiram ili da ga pustim da radi dok ne krene voda i da li to radim dok je motor hladan ili zagrejan? Centralna ce raditi dan-dva pa kada opet crkne probacu ovo sto si rekao. Kontakt sprej je WD40 ili nesto drugo? Al' sam dosadan :unsure:

Link to post
Share on other sites