BMW E30 316i nestabilnost na cesti i vibriranje šasije


Recommended Posts

Problem je sljedeci:

1. Brujanje i vibriranje šasije javlja se na brzinama od 40 do 70 km/h ispod i iznad nema ide uredno, najvise se osjeti na 60 km/h. Da li je to kardan, dif ili?? Gume su nabalansirane i skoro nove, felge nemaju ostecenja. Juče stavljena nova prednja desna kugla. Ostalo ok (po majstorima, kazu da nema lufta nigdje na trapu,s tima da imam malo losije prednje amortizere,al nije kriticno)

2. Sto se nestabilnosti tice, ok je na svim brzinama na ravnom putu. Kad upadne u spuru na cesti, bukvalno ga moram ganjati da ne sletim sa puta, pogotov na brzinama vecim od 60 km/h. Spura je uradjena, sve ok.

Koji mu je vrag, poludio sam gotov

Link to post
Share on other sites

Proveri kardan,ako je skidan mozda nije lepo vracen na tacke,moze biti i kardan guma koja dodje na menjacu,a to sto ti bezi po putu moze biti do guma ako su nisko profilne ili do silen blokova na prednjem ili zadnjem trapu.

Link to post
Share on other sites

Proveri kardan,ako je skidan mozda nije lepo vracen na tacke,moze biti i kardan guma koja dodje na menjacu,a to sto ti bezi po putu moze biti do guma ako su nisko profilne ili do silen blokova na prednjem ili zadnjem trapu.

Gume su 185/65/14 ono normalne, na obicnim felgama,kardan sam kobajagi prekontrolisao kod majstora kaze da je ok, a i trapovi nemaju lufta nikakvog,ma jbg gotov sam se raspametio, a tek ga uzeo, majku mu

Link to post
Share on other sites

Jesi li centrirao trap? Kako se ponasa auto kad kocis?

Trebalo bi ga podici na stubnu dizalicu, i onda videti gde bruji

A amortizere treba da zamenis, kako da se smiri kad ti prednji kraj skace po putu

Spura je uradjena prije 3 dana, i isto se desava. Amortizeri ne lupaju i nisu iscurili, samo kako su izgleda postavljene crvene opruge malo su oslabili

Link to post
Share on other sites