Recommended Posts

Dakle, nedavno sam menjao benzinski zamajac na 324d koji mi je majstor podvalio kao plivajuci.. Znaci auto je tresao i podrhtavao kao jeb"eno mace.. Set koji je stavio bio je od m40 motora.. Kupio sam ovde na forumu plivajuci u dobrom stanju koji me je sluzio pola godine i auto je bio kao nov..do skora.. Kada je poceo da podrhtava i u voznji i na leru.. Sinoc skinem menjac da stavim drugi jer je moj bio polos, dosipao sam ulje svaka 2 meseca po 400ml.. I imam sta da vidim, zamajac popustio golom rukom ga mrdam i u njemu skripuce nesto.. A u zvonu 20-ak kruzica od oprugica.. Sada zamajac mrmlja periodicno dok ne dodam gas, verovatno drobi oprugice.. E sad pitanje glasi koji zamajac moze da se upasuje a da odradjuje lepo posao jer odlican a jeftin originalni zamajac je igla u plastu sena.. Inace lamela i korpa su kao novi, a menjac je sa dizela stranca koji je skroz malo presao, suv kao barut sto je retkost kod auta od 25god. Ali zamajac je odavno prodat.. Auto lepo vuce ali podrhtava i zvekece na leru.. Nadam se da ce mi neko pomoci da resim ovaj problem..

Link to post
Share on other sites

Plivajuci zamajac na dizelu za to i sluzi, da ublazi te trzaje motora

Lamela iako ima opruge, ne moze to da apsorbuje ili ce brzo da se raspadne

Ako i nabudzis neki koji nije plivajuci, lako mozes da unistis menjac

Predlazm ti da tragas jos malo, znam da je redak, i da je skup, ali je potreban

Mozda je jedno od resenja da ga remontujes, ali opet je i tu pitanje isplatljivosti i trajnosti

Link to post
Share on other sites