E39 525i M-paket


Recommended Posts

zavisi kako za koji automobil, meni je iskreno mnogo veca ciganija zatamnjivanje stop svetla nego zatamnjivanje stakala... Na novijim i boljim automobilima mi je extra kada su stakla zatamnjena (delimicno ili sve), dok mi je na starijim automobilima zaista ciganija... i mislim da to ne stoji automobilima koji su kabrio ili kupe... oni jednostavno nisu za zatamnjivanje, dok veci automobili samo po sebi to mogu da iznesu.. Dok mi je recimo zatamnjivanje stop svetala na novijim vozilima teska ciganija, a opet na nekom starijem i moze da prodje... jbg..

Ako su diskretno zatamnjena to je vec druga prica, ali beton crna su mi jeziva! Slazem se s tim sto si rekao i dodao bih da su jedini automobili na kojima to i moze da lici na nesto Audi A6/8, BMW 7 i slicno. O tamnjenju stakala kod cabria necu ni da trocim reci - mislim da je to najvisi stepen ciganije! :lol:

A sto se stopki tice toniranje, a ne betoniranje u crno :D , koje je on pomenuo (znaci samo zmigavci i rikverc svetlo) je daleko od ciganije, naprotiv! A to treba videti i uzivo... ;)

@Sigtran, auto je stvarno perfektan! Ako nadjes fabricki monitor umesto ovog kasetasa, to ce biti zaokruzena prica!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A sto se stopki tice toniranje, a ne betoniranje u crno :D , koje je on pomenuo (znaci samo zmigavci i rikverc svetlo) je daleko od ciganije, naprotiv! A to treba videti i uzivo... ;)

@Sigtran, auto je stvarno perfektan! Ako nadjes fabricki monitor umesto ovog kasetasa, to ce biti zaokruzena prica!

Ne znam, jbg, meni se ne svidja, al spomenuo sam to vise puta i suludo je da to pisem vise, na ovakvom automobilu bi to bilo odvratno, barem po meni, ali Boze moj...

Za fabricki monitor mora da stavlja dosta instalacije i da vezuje i prevezuje i da stavlja centralnu jedinicu u gepek, ima cimanja oko toga po meni... ali moze neki fabricki CD da mu stavi... ono sto bih ja zamenio momentalno je volan, stavio bih M volan sa komandama i malim airbag-om... ovaj je k'o tanjir :D

(to je slican volan kao moj u X5, isti je airbag, samo ovaj donji krak nema rupu i deblji je volan kao volan malo)

Link to post
Share on other sites

@Sigtran, auto je stvarno perfektan! Ako nadjes fabricki monitor umesto ovog kasetasa, to ce biti zaokruzena prica!

Ne isplati se. Ionako imam CD šaržer u gepeku (6xCD), a imam i adapter (specijalnu "kasetu" za kasetofon) na koju kačim mali iPod, tako da sve imam što mi treba.

Ali veruj mi, koliko god muzika bila dobra, zvuk motora je mnogo, mnogo bolji... takav osmeh na lice ne može niti jedna pesma da mi stavi. U prethodnom autu (Pežo 2.0HDi) bukvalno je muzika svirala 100% vremena dok sam bio u njemu, u ovome, možda 20% vremena maksimalno.

Link to post
Share on other sites

IVIDICKI@ Ovo mu je fabricki M/// volan, zasto bi menjao bilo sta, a uz to je i jako lepo ocuvan.. a inace, svidjaju mi se ti prstenovi, tako sad ide fabricki jako belo na najnovijim bmw modelima i koriste se za dnevna svetla! Izgleda perfektno auto, ne bih ja tu nista diro' ! :D

Link to post
Share on other sites

IVIDICKI@ Ovo mu je fabricki M/// volan, zasto bi menjao bilo sta, a uz to je i jako lepo ocuvan.. a inace, svidjaju mi se ti prstenovi, tako sad ide fabricki jako belo na najnovijim bmw modelima i koriste se za dnevna svetla! Izgleda perfektno auto, ne bih ja tu nista diro' ! :D

Vidi burazeru moj, imao sam ja M paket e39 i to zadnju seriju koja je "uletela" u 2003 godinu...

onaj drugi volan je isto fabricki M, samo sto je neuporedivo lepsi, noviji je jbg. Ovaj je kao neki tanjir...

onaj volan je mnogo "sportskiji" , debeo, ima naglasene "ispuste" za prste sa svake strane po jedan iznad krakova, ima naravno M znak, komande, itd... moj je cak bio prosiven koncem u tri M boje... ;)

Link to post
Share on other sites

volanm.jpg

to je taj volan, isti sam takav imao u E39 M-optik... moj je bio 2003 god.

to je noviji model volana u odnasu na ovaj sto ima sigtran, i po meni je mnogo lepsi...

doduse, ova slika je iz e46 m3, ali nema veze, volan ko volan je isti...

pozdrav

Link to post
Share on other sites

Takav volan bi me koštao brat-bratu 300-400e... Ako je i zbog lepote, na 6500e vredan auto, ne isplati se... 300e je ipak cela prosečna plata, dati za nešto što je marginalno lepše (a ne diže vrednost autu) je bacanje para. A iskreno, komande na volanu mi ne trebaju, u ovom autu jako retko slušam muziku - muzika motora mi je mnooogo lepša. :dance3:

Link to post
Share on other sites

Takav volan bi me koštao brat-bratu 300-400e... Ako je i zbog lepote, na 6500e vredan auto, ne isplati se... 300e je ipak cela prosečna plata, dati za nešto što je marginalno lepše (a ne diže vrednost autu) je bacanje para. A iskreno, komande na volanu mi ne trebaju, u ovom autu jako retko slušam muziku - muzika motora mi je mnooogo lepša. :dance3:

ne bi ni mogao ja mislim sa komandama da stavis, ali ima naravno ovakav i bez komandi...

pa ne znam, kapiram da bi mogao da das tvoj i dodas 100,150e jbmliga.... generalno se slazem sa tvojom konstatacijom, ako nisi pri lovi za ulaganje u neke stvari koje i nisu toliko bitne bolje onda sacuvati za nesto pametnije :)

pozz!

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Evo jedna friška... Zatamnio sam stakla sa LLumar ATC-35 folijama. Sad još samo da sačekam par nedelja da skinem ove zimske balone i nataknem style#66 M felnice, jedva čekam... :)

bmw23a.jpg

Link to post
Share on other sites

Za crni gril ću razmisliti još, crni deluje agresivnije a ovako je malo elegantnije i naglašava čuvene BMW bubrege, pa uvek nešto dobiješ a nešto gubiš...

A što se auspuha tiče, bojim se da bi neki zaista kvalitetni auspuh (na nivou kvaliteta originala koji je sada na njemu), sa dva završetka poprilično koštao. Ima li neko predstavu otprilike koliko?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...