Recommended Posts

pozdrav ljudi

imam problem sa ler gasom kad se zagreje auto u pitanju je m20b20. dok je hladan super radi stabilno na nekih 800-900 obrtaja ali kako temperatura predje prvu belu crticu pocne da cudno radi spusti se na 500 obrtaja i nepravilno radi kao da ne radi neka svecica ali kad krenem vuce normalno samo znaci na leru zeza i u isto vreme se oseca nesagoreli plin iz auspuha. svecice su nove kablove nisam gledao al kapiram da ako vuce normalno da onda rade svi cilindri.

jel imao neko slican problem?

menjao sam ler-lauf ventil ali ista situacija cak sa starim bolje radi novi ga vise zagusi.opet napominjem samo kad dostigne radnu temperaturu

sta bih mogao jos da pogledam?

Link to post
Share on other sites

he,imao sam ja na e30 m10 motoru,pa su ustanovili da je riknuo komp,a malo iz ne znanja,malo zato sto ne verujem elektronici,preradio sam ga na drugi karb i napravio sve mehanicki,pa je za sad sve ok :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

ne znam kako je na m20 to reseno, ali ja sam imao slican problem, naime kod razvodnika meni je jedan kabal sto ide u svecicu od trljanja o akumulator vrisnuo i poceo da baca varnicu na njega i to ga je zezalo na leru u voznji pod vecim gasom se nije osecalo... e sad ako se ne bojis struje upali auto, otvori haubu i rukama prodji pored svakog kabla do kraja tako ces ustanoviti dali su kablovi ok i da ne bacaju struju :) srecno

Link to post
Share on other sites

he,imao sam ja na e30 m10 motoru,pa su ustanovili da je riknuo komp,a malo iz ne znanja,malo zato sto ne verujem elektronici,preradio sam ga na drugi karb i napravio sve mehanicki,pa je za sad sve ok :pleasantry:

pa ne verujem da je komp jer on ga drzi sve dok temepratura ne poraste da je riknula elektronika nebi radio ni kad je hladan.

Link to post
Share on other sites