Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

vlasnik sam BMW-a 520d iz 2001. godine. Polako gubim strpljenje, veru da danas ima dobrih majstora, ali i novac. Naime, problem je sledeci: auto mi na minusu bez problema upali na pola kljuca, ali posle voznje, zatim stajanja od sat-dva vergla po 10-15 sekundi i upali pracen belim gustim dimom. Ponekad i ne upali. Napominjem da sam radio reparaciju dizni sto me je kostalo 90 evra po dizni, znaci sve ukupno 360 evra. Promenio sam i pumpu za gorivo kod rezervoara. Motor za 6000 km nije potrosio ni gram ulja. Jos jednom napominjem da posle nekoliko dana stajanja na minusu, hladan upali bez problema na pola kljuca. Moj majstor nema ideju sta bi dalje moglo biti, a proveravao je sve na sta je sumnjao. Ja sumnjam da mi dizne nisu radjene uopste ili da su lose uradjene. Molim za pomoc od lica koja smatraju da mogu da mi pomognu i da su dovoljno strucni. Zaista gubim veru da danas ima kvalitetnih majstora. Za mene dobar majstor nije onaj koji skine deo i montira novi, to ume svaki radnik u fabrici automobila u montazi. Pravi majstor se prepoznaje po kvalitetnoj dijagnostici, a ja na takvog nisam naisao.

Hvala unapred,

Nenad

Link to post
Share on other sites

u pravu si za majstore-nazalost,imam e36,320i,knedla vec pola godine,niko u ns ne zna sta mu je,lupetaju samo tako a niko nece da ga pipne i opravlja,rade samo kad treba nesto oko trapa i servis,elektronika odmah beze,eeeeeee gde je stara dobra kockica,kad se samo setim,sipaj i vozi......

Link to post
Share on other sites

Mozda gresim (Cecenija uzima danak) to je motor od 136ks sa vp44 bos pumpom, ako sam u pravu nastavicu pricu ako nisam ispravite me da ne lupetam bezveze. Ako sam u pravu istu muku sam namucio i na kraju naucio skolu.

Link to post
Share on other sites

Druze nemoj da si kao Sojic ozlojedjen i uvredjen. Ako imas problem sa knedlom na tom motoru opisi simptome mozda ti i pomognemo ovako na daljinu. Ja se bavim samo elektronikom a znam da u novom sadu postoji decko koji je za elektroniku genije.

Link to post
Share on other sites

evo opisacu mada sam vec postavio tamo problem sa knedlom,dok je hladan auto-radi i ide savrseno,cim izadje iz plavog i smanji se saug odmah pocinje da njaka,kad mu se dodaje gas on prvo zastane pa ond malo protrese i primi,zatim ponovo pri ubzanju to uradi,svakih 1000 obrtaja odprilike,i baci malo crnog dima kad trzne

Link to post
Share on other sites

Mislim da ne bi smela kompresija da bude razlog jer motor i posle 5 dana stajanja po hladnom vremenu sastavi bukvalno na pola kljuca...pali kao mina...ali nastaje problem posle voznje...pa kad stoji npr. sat vremena...e onda zna da vergla od 5 pa cak i do 15 sekundi...problem sa diznama je postojao definitivno, ali izgleda da nije resio problem loseg paljenja...ponavljam za 6000 km nije potrosio ni gram ulja...motor ne dimi u voznji ni u jednom rezimu, nema trzanja, radi i hladan i topao mirno, lepo, zdravo...stvarno ne znam sta je problem, a kvari mi komfor i kvalitet voznje jbg ..Hvala ljudi na ovolikom odzivu na temu i odgovorima!

Link to post
Share on other sites

Majstor je kvar pumpe izbacio u startu jer motor pali hladan, stvarno u voznji ni hladan ni zagrejan ne pravi nikakve trzaje, ma ni kasljucanja nista...da pomenem ponekad se dogodi i da sastavi i to "drugo" paljenje na pola kljuca...ali cesce se desava da vuce po desetak sekundi...Kao laik sumnjam mozda da nekako ne znam kako gorivo sidje u rezervoar, pa da u sistemu vazduh pravi problem i da se auto pri paljenju gusi dok ne sastavi..jbg ne znam

Link to post
Share on other sites

evo opisacu mada sam vec postavio tamo problem sa knedlom,dok je hladan auto-radi i ide savrseno,cim izadje iz plavog i smanji se saug odmah pocinje da njaka,kad mu se dodaje gas on prvo zastane pa ond malo protrese i primi,zatim ponovo pri ubzanju to uradi,svakih 1000 obrtaja odprilike,i baci malo crnog dima kad trzne

druze, nije meni problem sa tim opisom :(

Link to post
Share on other sites

Ti imas par mogucnosti. Ili kao sto covek rece pumpa na izdisaju ili lanac istegnut pa je otisao u kasnije palljenje, ali bi onda zvecao i imao bi uvid u to. U svakom slucaju imas problem sa momentom ubrizgavanja. Jeli neko gledao na skeneru trenutak ubrizgavanja.

Link to post
Share on other sites