Posle servisa baterija u ključu ne puni a radio "zaboravlja" stanice


Recommended Posts

Radi se o BMW 525d (E61) Touring, 2005 godište.

Bio sam pre par nedelja, tačnije 06.12., kod Alone na servisu (ako Alone čita ovaj post: onaj sa bečkim tablicama koji je dolazio sledeći dan opet pošto vazduh iz kočnica nije bio ispušten kako treba).

Od tada mi se ne puni baterija u ključu a radio stalno „zaboravlja" unete(saved) radio stanice.

Problem sada imam i sa rezervnim ključem, ni on se više ne puni i trenutno moram da „guram" ključ u vrata da bih vrata/gepek otvorio tj. zatvorio, a najviše me nervira kada ćerkicu vodim u vrtić(sedi pozadi desno) oblećem oko kola kao manijak :D.

Da li možda neko zna u čemu je problem i da li možda ima nekakve veze sa resetom koji je urađen posle servisa pre nego što kola budem morao voziti u BMW ovde u Beču?

Stvari odrađene na servisu tj. menjanje:

kočionih pločica napred

kablići pločica

motornog ulja

kočionog ulja

filter ulja

filter goriva

filter vazduha

filter klime

separator uljnih para

i naravno reset svih javljenih "grešaka".

Moram naravno da napomenem, da pre servisa tih problema nisam imao :(

Hvala svima unapred za dojavljene ideje.

P.S.: Alone-u sam poslao email (alonezemun majmunče gmail.com) u nedelju, ali se nažalost ne javljaju.

Link to post
Share on other sites

Kako sa zove mastor iz Alone koji ti je radio auto?

ćao Sale,

nažalost ne znam im imena.

ali je rađen u skroz desnom boksu. a primetio sam da je taj isti mladi dečko, koji je menjao sve gore navede delove/stvari, radio i sledeći dan u istom, kada sam reklamirao da kočna papučica "propada".

reset je pravljen pod nadzorom njih trojice, jer na početku nije nešto išlo kako treba pa su pozvali i trećeg.

a ovaj drugi, koji je kasnije zvao onog trećeg, mi je objasnio kako da resetujem grešku da mi guma "nije bušna", pošto sam prethodnih dana naleteo na dublju rupu :)

nažalost nisam baš sada od neke pomoći pošto im imena ne znam.

a Alone ne bih hteo da ocrnim pošto sam dosada imao dobra iskustva snjima a i oni samnom (e39 523i , e39 530d turing, e61 525d turing) :drinks:

hvala ti unapred ako nešto možeš da saznaš.

Link to post
Share on other sites