Recommended Posts

Naime, danas resim da na moj e34 520 ugradim onaj najjednostavniji obc sto pokazuje vreme, datum i temperaturu, umesto analognog sata koji vec imam. Medjutim, obc se upali normalno i konstantno pokazuje na displeju 0.00? Znaci, nijedno dugme ne reaguje samo tako stoji. Nemoze vreme uopste da se nasteluje, niti reaguje na dugme za temperaturu. Inace, senzor temperature sam povezao na instalaciju koju sam nasao pored hladnjaka predvidjenu za to. Ajde sto ne radi temperatura, ali sto nemogu da podesim vreme i datum? Na drugarovoj petici skinemo njegov senzor i obc i stavimo moj senzor i obc i sve perfektno radi, vratim ponovo na moj, ono nista. Takodje sam primetio da na dzeku za obc na autu imam samo 3 zice? Jel ima neko ideju u cemu je problem i kako da resim da mi obc radi normalno?

Link to post
Share on other sites

Mocice sat i datum provereno (dok sam imao e34 isto sam ubacio digitalni a imao sam analogni sat (tri zice))

E sad nesto se prespaja i kad se memorise vreme takodje treba da se prespoji nesto, znam da sam to resio prekidacem malim...

E sad da me ubijes ne mogu da se setim kako i sta...

Ali da znas da moze, temperaturu nisam probao.

Link to post
Share on other sites

Nije mi problem da dovucem jos zica na odgovarajuce pinove ali neznam odakle, tj. sta mi fali. Najvise me buni sat i datum zasto neradi, sta bi njemu trebalo vise od plusa i minusa? Valjda je neko cackao vec oko toga pa ce odgovoriti...

Link to post
Share on other sites

E ovako, uspeo sam da nadjem sta mi treba da bi radilo ali i dalje sam u nedoumici. Naime od ovog navedenog ja imam 3 zice, plus, minus i zica sa svetla, znaci pin 4, 22, i 8 ili 9. Znaci fali mi jos jedan plus, jedna zica sa senzora i dve zice sa gonga.

Digital clock/temperature indicator

---

pin4: ground

pin5: blue/red/yellow, temp sensor

pin8: + from fuse F1

pin9: + from fuse F20

pin18: white/blue, chimes

pin19: white/red, chimes

pin22: grey/red, light switch

A evo i kompletne seme za svih 26 pinova ako nekom zatreba

d8ks1.jpg

v2qjp3.jpg

Link to post
Share on other sites