Recommended Posts

Već duže vreme imam problem sa upaljenim ABS+ASC lampicama na tabli.

U pitanju je E36 318tds compact, 1998 god., sve je probano i ništa. Od senzora, provere kablova, čak sam

i drugu pumpu ubacio koja je za ovaj model ista kao na e46. Na kraju mi je rečeno da ta druga pumpa ne može

tako da se ubaci nego mora da se "preprogramira"(prekodira). Zna li neko da li je ovo potrebno, gde to uraditi

i bilo kakva ideja je dobro došla.

Link to post
Share on other sites

prvi put kad je upalio lampice, na dijagnostici je prijavio prednji levi senzor

senzor promenjen i ništa, mada ne znam koliko je pouzdana ta dijagnostika, jedan drugar

mi je to gledao ali je jedva pronašao moj model

Link to post
Share on other sites

To moras "pesaka" da pregledas, mozda ti je instalacija u prekidu od senzora do ECU-a, pregledaj sve redom, probaj drugi ECU od tog modela ABS-a. Vrati originalnu pumpu ako je radila, pregledaj releje. Nema tu puno, za pola sata mozes sve sam da pregledas. Treba ti unimer samo.

Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima.

Senzori i instalacija su pregledani, ne znam samo gde se nalazi relej od ABS i da li ga ovaj model uopšte ima.

U kutiji gde su osigurači, mesto gde stoji relej je prazno. Ovaj moj model 1998.god., nema istu pumpu kao 1997 i niže.

Našao sam šemu za ranije modele, i kod njih relej ABS je smešten u kutiji osigurača. Ne mogu da nađem šemu od 318 tds.

Ako neko zna, neka javi.

Link to post
Share on other sites