izgubio Snage na nizim obrtaima !


Recommended Posts

Radi se o BMW e46 320D 2000 godiste 136ks 210 000 Km

Poslednji 2 nedelja auto je poceo gusiti, kad pritisnem pedalu za gas do poda recimo u drugoj brzini auto ne prima nego polako razvija brzinu i oseca se gusenje. To se osjeca samo na nizim obrtaima ispod 2200 obrtai. Na 1700 obrtai oseca se malo ko da stucne ili seckanje. Kad auto stoi u mesto i ako pritisnem gas cuje se na auspuh ko da je zapusen i pustiti beli dim ali ono samo na nizim obrtaima, kako pritiskam gas i obrtaj raste dima se gubi i radi normalno. Znaci to se osejeca znatno na prvom i drugom brzinu, evo danas odvaj sam se dovezao kuci, auto je seckalo neverovatno, samo sto sam stigao kuci auto je proradilo, pa onda opet isto.

Smenio sam filter vazduha, filter nafte i posumnjao sam na EGR ventil na usisnu granu. Izvadio grana i EGR i pocistio sam ih, EGR ventil je bio prezamasten ali nisam proverio dal radi. Promenio sam creva za odvod na nafte. Auto i dalje je mrtav i trom!

Ujutro upali bez problema iz prva na -7 stepena, obrtai ne variraju, oba termostata su promenete, ali vise se osjeca kad auto se ugrije.

Link to post
Share on other sites

Kako pali kad je vruc? Ako vruc dobro pali pogledaj radi li ti varijabila na turbini, to ti je poluga sa gornje strane kad upalis auto ona mora do kraja da ode u stranu ka vakuumu, znaci upali auto pa srafcigerom ili pajserom nategni da vidis ide li jos u desno ka vakuumu.

Link to post
Share on other sites

Auto radi fantasticno. I kad je vruc i kada je hladno. Ujutro na -10 upali ko lud, a i kada je vruc isto pali. Nema razlike!

Auto kada radi u mesto motor veze,nema razlike hladno ili vruce. Kad mu dam puna gas nema dima. Jedini problem je kad mu das gas na nizem obrtaima. Problm je dok postigne 2200 obrtai. Idem sada na dijagnostiku pa pisem sta sam uradio. Cudan problem! :)

Link to post
Share on other sites

Problem resen. Na dijagnostiku javio je neki problem okolo turbina. Neki vakuum ili nesto slcno. Nisam procitao kako se zove ali mislim da je vakum. Resetirao ga i spricnuo VD40 u neko crevo na neki ured ko boca na turbinu. Auto sada ide ko zmaj! :) Hvala!

Link to post
Share on other sites

Pregledano je sve! Turbina je super i gledao sve te parametre izvrsio sva merenja posto bio sam u ovlasten servis!

Samo rekli su mi po drugi put da malo biti pokrut na pedalu od gasa, i da je provozim malo na otvoreni put, jer auto ga vozim ko da sam penzioner.

Imao sam teski udes i bio sam skoro 2 godine u invalidskoj kolici i malo vise se plasim od brze voznje.

Link to post
Share on other sites