ugradnja bord comp u e46


Recommended Posts

Dali je izvodljivo naknadno ,,ubaciti ,, bord u automobilu koji nije imao, i sta je sve potrebno da se tako nesto izvede ,znam za rucicu zmigavca da treba da ima onaj taster ali dali treba jos nesto .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Senzor mislim da imam ugradjen, posto kada je bio zakacen na dijagnostici, pokazivao je spoljasnju temperaturu. E sada, jel je moguce od nekog polovnjaka uzeti samo rucicu i namestiti je na principu plug and play ili je potreban kompletan retrofit kit?

Link to post
Share on other sites

Novu rucicu sam Nikoli sa foruma nabavio za 50 evra i 10 ugradnja. Samo sada nemam novih vise, bice za jedno 15 dana.

Link to post
Share on other sites

To mi lici pomalo na ablender,da nadogradim pitanje vezano za ECU,da ne otvaram teme,el moze se nabavi ECU univerzalan prazan,da se mapira i da sluzi na bilo koji automobil,imaju EEprom valjda,ovaj da ima RAM read/write,u kolu sa baterijom.

ROM je jednom upisiva memorija,EEPROM je pisi/brisi ali sa svetlom,a RAM je pisi/brisi ali zahteva stalno napajanje,ispravite me ako gresim,a FLASH ne zahteva napajanje.

ECU kakav ima interfejs za komunikaciju sa senzorima to su A/D i D/A konvertori.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

mora da se aktivira opcija borda, pored toga mozes da aktiviras dnevna svetla, mozes da aktiviras zakljucavanje pri odredjenoj brzini, ako imas alarm mozes migavce da aktiviras...itd...sve zavisi koliko je raspolozen onaj koji se igra sa diagnostikom....

Link to post
Share on other sites